Jedną z bardzo ważnych spraw mających wpływ na bezpieczeństwo podczas jazdy są wycieraczki. Są one potrzebne nie tylko w przypadku trudnych warunków atmosferycznych, ale też w przypadku gdy jedzie się na dłuższą trasę. Na rynku można znaleźć pióra klasyczne i płaskie. Czym one się od siebie różnią? Warto poznać te informacje, zanim zdecyduje się na zakupy.

Najważniejsze kwestie

Wycieraczki VW Golf 5Jeśli planujesz kupić wycieraczki VW Golf 5, należy poznać odpowiedzi na kilka najważniejszych pytań. Decydując się na zakup nowych wycieraczek, przede wszystkim należy odpowiedzieć sobie na takie pytania jak: odpowiedni wygląd wycieraczek i ich widoczność, czy problem z zamarzającymi wycieraczkami jest istotny oraz jaki styl jazdy się preferuje. Odpowiedzi na te pytania pozwalają określić jakie wycieraczki są odpowiednie do naszych preferencji.

Jakie są rodzaje wycieraczek?

Na rynku znaleźć można dwa podstawowe rodzaje wycieraczek, czyli: klasyczne i płaskie. Jest to pewien podział ze względu na zastosowanie szkieletu oraz jego brak. Poniżej prezentujemy najważniejsze informacje na temat każdego z tych rodzajów wycieraczek. Warto dowiedzieć się czym się one między sobą różnią i jakie należy stosować w konkretnych przypadkach.- klasyczne - są to wycieraczki VW Golf 5, których konstrukcja jest sprawdzona i przetestowana przez wiele lat. Są to wycieraczki szkieletowe- płaskie - inaczej nazywane są bezprzegubowymi czy też bananami. Wycieraczki te nie są wyposażone w ramę, ale są bezpośrednio umieszczone na ramieniu wycieraczki. Dzięki wykonaniu ze sprężystego materiału nie wymagają stosowania docisku. Jednak niestety trzeba pamiętać, że stosowana sprężyna w wycieraczkach musi być odpowiednio mocna, ponieważ inaczej wycieraczki bezszkieletowe nie będą odpowiednio przylegały do powierzchni szyby.

Nie ma jednoznacznej opinii, które z tych rozwiązań jest lepsze. Wycieraczki VW Golf 5 powinny być dostosowane do wymagań konkretnych użytkowników, jednak w większości przypadków lepiej sprawdzają się wycieraczki bezszkieletowe, które pasują do większej ilości samochodów i większej ilości oczekiwań użytkowników. Oczywiście bardzo istotną kwestią jeśli chodzi o wybór wycieraczek jest nie tylko ich rodzaj, ale także długość. Długość wycieraczek powinna być wybrana nie tylko na podstawie oczekiwań, ale także instrukcji obsługi producentów samochodów. Na tej podstawie najlepiej jest wybierać konkretne wybieraczki, które dostosowane będą do zaplanowanej długości. Taki wybór będzie najbardziej optymalny.