W mieszkaniach wyróżnić można przestrzenie, których główną funkcją jest funkcja reprezentacyjna. Przykładem jest tutaj salon - pomieszczenie, w którym gościmy znajomych, rodzinę i przyjaciół. To właśnie w salonie najczęściej, obok sprzętu służącego rozrywce, umieszczamy różnego rodzaju ozdoby naścienne. Warto zdawać sobie sprawę, że obrazy sprawdzą się również w innych pomieszczeniach z domu - z powodzeniem zdobią ściany łazienki lub sypialni. W dzisiejszym artykule skupimy się na tej ostatniej kwestii i podamy kilka wskazówek, które sprawdzą się przy wyborze sypialnianych dekoracji.

Dwie ważne kwestie, o których warto pamiętać, jeśli poszukujesz obrazu do sypialni:

obrazy do sypialni nowoczesne1. Rozmiar obrazu dopasowany do rozmiaru pokoju Wybierając nowoczesne obrazy do sypialni warto wziąć pod uwagę m.in. rozmiar pokoju. W niewielkiej przestrzeni zdecydowanie lepiej sprawdzi się jeden większy obraz niż kilka małych. To drugie rozwiązanie może bowiem przyczynić się do optycznego pomniejszenia sypialni i wprowadzić niepotrzebny chaos. Jeśli mimo to bardzo zależy nam na tym, aby w pokoju znajdowało się więcej takich ozdób, dobry pomysłem może być dyptyk lub tryptyk.

2. Obrazy do sypialni nowoczesne - jaki kolor wybrać? Sypialnia to szczególne miejsce. Służy do odpoczynku i odizolowania się od codziennych obowiązków. Właśnie dlatego warto urządzić ten pokój zgodne z własnym gustem. Nowoczesne rozwiązania proponują całą feerię barw i motywów. Jeśli zależy nam na spójnym pomieszczeniu, wybierzmy motyw, w którym występują akcenty kolorystyczne pojawiające się w innych ozdobach. Nic nie stoi również na przeszkodzie, aby skorzystać z odwrotnego rozwiązania i kierować się zasadą kontrastu.

Kilka słów o umiejscowieniu obrazu

Najpopularniejszym miejscem, w którym wiesza się obrazy do sypialni nowoczesne jest przestrzeń bezpośrednio nad łóżkiem. To rozwiązanie ma wiele zasad- m.in. nadaje sypialni swoistego majestatyzmu. Jeśli jednak posiadane przez nas łóżko charakteryzuje się dużym, ozdobnym zagłówkiem, lepszym pomysłem będzie znaleźć inną lokalizację dla obrazu. Jedną z nich jest np. przestrzeń nad komodą. Coraz częściej spotkać się można również z dużym obrazem opartym o ścianę i stojącym bezpośrednio na podłodze.

Obrazy to tylko jedno z wielu dekoracyjnych rozwiązań do sypialni. Trudno jednak spierać się z faktem, że próżno szukać równie spektakularnej ozdoby co piękny, nowoczesny obraz, idealnie wpasowujący się w styl właściciela mieszkania. Chyba żadna inna dekoracja nie nadaje pomieszczeniu charakteru z taką mocą.