Obecnie mamy coraz większą świadomość co do produktów, których używamy. Sprawdzamy składy nie tylko artykułów spożywczych, ale jak się okazuje także innych produktów. W tym past do zębów.

Bezpieczna pasta

pasty bez fluoruPo zapoznaniu się ze składem standardowej pasty do zębów raczej wolimy stawiać na pastę bez fluoru. Cóż to za pasta? Jest to pasta, która została stworzona wyłącznie ze składników naturalnych, które mają na celu pozbycie się nazębnej płytki oraz bakterii. Do tego pozwalają na pozostawienie zdrowego oraz świeżego oddechu. Najpopularniejsze pasty bez fluoru to pasty z wyciągu z goździka, która gwarantuje maksymalną ochronę zębom. Popularnym składnikiem jest także islandzki porost. Ta jednak zawiera śladowe oznaki fluoru. Innym zamiennikiem pasty bez fluoru są pasty, które zawierają ksylitol. Co specjalnego jest w pastach z ksylitolem? Ten cukier pełni odwrotną rolę w jamie ustnej. Zamiast być pożywką bezpośrednią dla bakterii, to je po prostu zabija. Mało kto wie, że ksylitol wspomaga także pracę ślinianek. To z kolei pomaga na wypłukanie z jamy ustnej drobnoustrojów. Z tego składnika korzysta wiele marek renomowanych.

A może samodzielnie zrobić bezpieczną pastę?

W sieci znaleźć możemy całą masę przepisów na stworzenie własnej pasty bez fluoru. Osoby, które posiadają trochę czas śmiało mogą pokusić się o zrobienie pasty. Jest to także świetny sposób na spędzenie wspólnego czasu z dziećmi. W ten sposób nie tylko spędzamy wspólnie czas, ale również edukujemy nasze dzieci. Jakiś prosty przepis na pastę bez fluoru? Półtorej łyczki kokosowego oleju, łyżka białej glinki, łyżka sody oczyszczone oraz dwie krople olejku do wyboru miętowego, cytrynowego lub szałwiowego. Papkę uzyskaną możemy przełożyć do słoika. I tak właśnie sami zrobiliśmy skuteczną wybielającą pastę domowej roboty. Oczywiście jak zastało już powiedziane przepisów tych jest cała masa.

Dla kogo taka pasta?

Pasta bez fluoru na pewno jest rekomendowana dla małych dzieci, osób niepełnosprawnych oraz dla kobiet w ciąży. A dlaczego? Na pewno dzieci oraz niepełnosprawni miewają problemy z wypluwaniem prawidłowym pasty. W przypadku fluoru ma to poważne konsekwencje. Fluor w organizmie może doprowadzić do przedawkowania. Możemy odczuwać nudności, wzmagać się z zaparciami czy też z biegunką. Po co narażać osoby te na takie poważne skutki. Dużo bezpieczniejszym oraz pewnym wyborem będzie pasta nie posiadająca fluoru. Naprawdę jest to strzał w dziesiątkę. Taką pastę znajdziemy bez problemu w każdej aptece,a także tutaj https://www.domowystomatolog.pl/pol_m_Pasty-do-zebow_Bez-fluoru-672.html.