Natura obdarzyła nas wieloma wspaniałymi produktami i składnikami, dzięki którym nie musimy martwić się o nasz wygląd, zdrowie lub samopoczucie. Często nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak duże mamy możliwości, by nie musieć korzystać z syntetycznych preparatów czy zabiegów medycyny estetycznej – nie wspominając nawet o operacjach plastycznych, które bez wątpienia są jedną z najbardziej inwazyjnych form ingerencji w swój organizm.

Potrzebujesz przykładu takiego naturalnego składnika? W takim razie prezentujemy olej opuncji, który cieszy się wspaniałym uznaniem na całym świecie. Dzięki rosnącej świadomości klientek, na rynku pojawia się coraz więcej produktów pochodzących od renomowanych firm zajmujących się produkcją kosmetyków BIO. A to z kolei przekłada się na niskie ceny (przy zachowaniu tak samo wysokiej jakości) i dostępność.

Olej z opuncji, czyli naturalny botoks bez igieł!Na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

Chcesz, by olej z opuncji był maksymalnie skuteczny? Sprawdź zatem, gdzie i jak został on wyprodukowany. Na opakowaniu powinna znaleźć się informacja, że jest on wyprodukowany z pestek, a nie z miąższu. Nie może także posiadać on żadnych dodatków wypełniających w postaci parafiny czy innych tańszych olejów – co często reklamowane jest jako dodatek zdrowotny, którego zadaniem jest maksymalizacja rezultatów. Nie daj się nabrać na hasła marketingowe i zapewnienia nie do końca uczciwych producentów. Wszystkie tzw. dodatki do olejku, często nie są nawet ujmowane w składzie i drastycznie obniżają jego wartości pielęgnacyjne – co może wpłynąć na zatykanie porów.

Czy to zgodne z prawem? Teoretycznie ukrywanie pełnego składu produktów jest nielegalne, lecz jeśli są to stosunkowo niewielkie domieszki, procent nie ma obowiązku informowania, co zostało użyte. Może natomiast pojawić się informacja, że dany olej z opuncji to 99% składu i to wszystko. Należy zatem unikać takich propozycji i omijać je z daleka.

Co zatem zrobić, by nie dać się oszukać?

Przede wszystkim zwracać uwagę na skład wykorzystywanych produktów. Skoro wiesz już, jak producenci próbują oszczędzać na produkcji swoich wyrobów, korzystaj jedynie ze sprawdzonych marek i renomowanych dystrybutorów. Dzięki temu zapewnisz sobie satysfakcję z eksploatacji i bezpieczeństwo. Olej z opuncji to produkt godny uwagi, a jedna butelka wystarczy Ci na długi czas użytkowania. Nie warto zatem szukać oszczędności kilku złotych, skoro do dyspozycji masz oryginalne rozwiązania. Gdy chcesz upewnić się, że podejmujesz właściwą decyzję, sprawdź opinie klientek, które skorzystały z danej oferty.