Świeczki o najróżniejszych kształtach i zapachach można spotkać praktycznie w każdym domu. Często to one w dużej mierze są odpowiedzialne za nastrój panujący we wnętrzu. W sklepach dostępnych jest bardzo wiele różnych kompozycji zapachowych. Które cieszą się największą popularnością?

Popularne zapachy świeczek

Do absolutnych klasyków wśród zapachów, należy oczywiście wanilia. Chociaż niektórzy uważają, że jest zbyt słodka i mdła, i tak ma mnóstwo miłośników, którzy lubią się nią otaczać. Waniliowe świece zapachowe można kupić praktycznie wszędzie, warto jednak poszukać świec dobrej jakości, np. na Markoweswiece.pl.  Kolejnym zapachem, który jest chętnie wybierany przez osoby lubiące świeczki, jest różany. Wyrazisty, kwiatowy aromat nie każdemu jednak przypadnie do gustu. Wśród popularnych zapachów można też znaleźć jaśmin, brzoskwinię, wiśnię, owoce cytrusowe, a nawet czekoladę! Wielu producentów oferuje atrakcyjne kompozycje zapachowe, które pozwolą stworzyć wyjątkowy nastrój we wnętrzu w ciągu zaledwie kilku chwil! Wśród popularnych kompozycji można znaleźć świece o zapachu bukietu kwiatów, leśnych drzew, czy... świeżej szarlotki z cynamonem! Świece zapachowe, które przywodzą na myśl wszystkim znane słodycze lub ciasta, cieszą się wyjątkowym powodzeniem! Nic dziwnego gdyż wielu osobom takie zapachy kojarzą się z ciepłym i przytulnym, rodzinnym domem. Niekwestionowanym hitem są także sezonowe produkty, na przykład zapachy świąteczne, które można kupić wyłącznie w okresie świąt Bożego Narodzenia. Należą do nich takie zapachy, jak pomarańcza z goździkami czy ciasteczka korzenne z cynamonem. Ich aromat od razu przywodzi na myśl święta!

Zalety świec zapachowych

Dlaczego warto stosować chociażby od czasu do czasu świece zapachowe we własnym mieszkaniu? No cóż, z pewnością trudno im odmówić pięknego zapachu, który szybko roznosi się po całym pomieszczeniu. Są więc świetnym sposobem na szybkie odświeżenie mieszkania, na przykład przed przyjazdem gości. świece zapachoweWłaściwie dobrane kompozycje zapachowe, pozwalają stworzyć wyjątkowy klimat we wnętrzu lub podkreślić jego styl. Trzeba tylko wiedzieć, które zapachy wybierać, aby poczuć się lepiej we własnym mieszkaniu! Ponieważ każda osoba ma inne preferencje zapachowe, najbezpieczniej jest wybierać klasyczne kompozycje o delikatnym aromacie. Okres największej sprzedaży świeczek przypada zimą. Nie ma w tym nic dziwnego, gdyż ich światło oraz ciepło skutecznie ogrzewa dom, wprowadzając w nim przytulną atmosferę. Ponieważ zimą spędzamy w domu znacznie więcej czasu, niż latem, warto wtedy szczególnie zadbać o odpowiedni, miły dla oka wystrój!