"Świat Gitary" to studium muzyczne w Poznaniu, które powstało z inicjatywy twórców sklepu muzycznego GitaraiBas.pl. To właśnie w ich sercach pojawiła się potrzeba stworzenia miejsca z pasją, w którym każdy będzie mógł rozwijać muzyczne zainteresowania i zdolności.

Od czego się to wszystko zaczęło?

Pomysłodawcą studium muzycznego w Poznaniu "Świat Gitary" jest Rafał Bielawski, absolwent poznańskiej Państwowej Szkoły Muzycznej i laureat Konkursu Gitary Klasycznej. Początkowo prowadził on zajęcia nauki gry na gitarze w domu, a następnie w salach studyjnych – najpierw jednej, potem dwóch, ostatecznie trzech. Za zachętą uczniów i ich rodziców zaczęły odbywać się również lekcje nauki gry na gitarze elektrycznej. Kolejno pojawiły się: bas, keyboard i nauka śpiewania. Stopniowo studium zaczęło nabierać coraz pełniejszych kształtów, stając się miejscem multiinstrumentalnym, zatrudniającym coraz szerszą kadrę nauczycieli. W tej chwili studium muzyczne w Poznaniu ma już ponad 10 lat, a profesjonalizm i indywidualne podejście jego nauczycieli łączą się z zaangażowaniem i ogromem muzycznej pasji.

Czego można się nauczyć w tym miejscu?

Choć nazwa "Świat Gitary" brzmi jednoznacznie, studium muzyczne w Poznaniu ewoluowało z czasem. Można tutaj nauczyć się gry na gitarze klasycznej i elektrycznej, ukulele, gitarze basowej i keyboardzie. Początkujący wokaliści nauczą się również śpiewu. Kształcenie odbywa się na różnych poziomach zaawansowania, a sposób jego prowadzenia jest indywidualnie dobierany do ucznia. Zajęcia odbywają się w trzech kolorowych, w pełni wyposażonych salach, w których nie trzeba posiadać własnej gitary. Kadra umożliwia wypożyczenie jej. Poza regularnymi zajęciami, w ramach studium muzycznego w Poznaniu odbywają się również rozmaite spotkania i koncerty. Dzięki nim uczniowie mogą grać również dla innych, sprawdzając swoje możliwości przed publicznością. "Świat Gitary" organizuje również wspólne kolędowanie lub muzykowanie z innych okazji, pozwalające na integrację w rytm instrumentów.

Studium muzyczne w Poznaniu "Świat Gitary". Rozwój muzycznych pasjiKto może skorzystać z lekcji "Świata Gitary"?

Twórcy studium muzycznego w Poznaniu zapraszają wszystkich chętnych, którzy chcieliby wydobyć z instrumentu to, co możliwe. Z lekcji korzystają dzieci od 5-6 roku życia, a także dorośli – bez ograniczeń wiekowych. Poziom zaawansowania i preferowany styl muzyczny nie ma tutaj znaczenia. Wystarczy motywacja i chęci, która w tym miejscu z pewnością nie zostanie zdławiona. Wręcz przeciwnie – kursanci studium mogą liczyć na pasjonujące rozwijanie swoich marzeń, z uwzględnieniem ulubionych piosenek i własnych możliwości.