Szczyrk to miasto o bogatej historii i tradycji. Górzyste tereny, piękne szczyty i liczne szlaki turystyczne przyciągają odwiedzających. Nic więc dziwnego, że wiele osób chce w Szczyrku osiąść lub zainwestować w budowę ośrodka wypoczynkowego.

Szczyrk - serce Beskidu Śląskiego

Domek w górachDom w Szczyrku to marzenie zarówno osób prywatnych, jak też inwestorów. Baca noclegowa w Szczyrku umożliwia wyprawy wzdłuż wytyczonych szlaków, kończących się w Wilkowicach, Brennej, Baraniej Górze, Bystrej i Malinowskiej Skale. Głównym punktem szlaków są dwa najważniejsze szczyty tego regionu: Skrzyczne i Klimczok. Skrzyczne jest najwyższym szczytem Beskidu Śląskiego. Na tym szczycie, turyści mogą wypocząć nie tylko w schronisku, ale także na basenie. Dostępne są również liczne atrakcje dla dzieci, jak ścianki wspinaczkowe i boisko do gry. Warto skorzystać z wyciągu krzesełkowego prowadzącego na Skrzyczne.

Z kolei Klimczok to słynny szczyt Beskidu Śląskiego, z którego widoczne są wierzchołki Tatr. Wśród roślinności endemitycznej, na terenie szczytu napotkać można tojada mocnego morawskiego. Na uwagę zasługuje również jaskinia górska o długości 26 metrów. Na terenie całego Szczyrku, zwiedzić można jeszcze trzy jaskinie: Lodową, Salmopolską i Malinowską. Oprócz tego, zimą dostępne są liczne wyciągi narciarskie: "Biały Krzyż", "Bartuś" i "Beskid". Szczególną popularnością cieszy się również skocznia narciarska Skalite. W Ośrodku Narciarskim Centralnego Ośrodka Sportu znajduje się także Ośrodek Przygotowań Olimpijskich.

Baza noclegowa w Szczyrku

Szczyrk jest idealnym punktem wypadowym dla turystów, ceniących piękno Beskidu Śląskiego. Dom w Szczyrku jest więc świetnym pomysłem zarówno z perspektywy czasowego wynajmu, jak też jako inwestycja lub miejsce stałego pobytu. W okresach turystycznych z łatwością można nająć cały dom w Szczyrku nawet na dłuższy czas. Jest to więc idealne rozwiązanie dla dużych grup i rodzin. Warto również zainwestować w budowę lub zakup takiego obiektu. Oczywiście, w tym przypadku koniecznie trzeba przekalkulować wszystkie koszty.

Na uwagę zasługuje fakt, że Szczyrk to miasto turystyczne popularne o każdej porze roku. Oba sezony, zimowy i letni, obfitują w turystów. Dlatego infrastruktura Szczyrku ciągle się rozwija. To zdecydowanie jedna z najpiękniejszych i najbardziej popularnych miejscowości górskich. Nieopodal Szczyrku znajduje się Żywiec, a widoki często obejmują piękne Jezioro Żywieckie. Dom w Szczyrku to Twoje marzenie? Zacznij je realizować, ponieważ pomysł jest wart uwagi!