Gitara to symbol nie tylko umiejętności, ale również określonego zorientowania życiowego. W czasach młodzieńczych umiejętność gry automatycznie sprawiała, że było się barwniejszą postacią i szybko wybijało z tłumu. Nie oznacza to, że do gitary nie można powrócić po latach. Nauka gry w późniejszym wieku może przynieść tak samo wiele satysfakcji jak opanowanie umiejętności gry za czasów młodzieńczych – jeśli nie więcej. Gitary są coraz częściej wybieraną opcją na przerywnik w codziennej zabieganej rzeczywistości dostarczając rzeczywistej radości z tego, co się robi. Nauka gry to rozwijające hobby pozwalające na lepsze artystyczne rozwinięcie się i przełamanie ścisłych codziennych schematów.
Gitary elektryczne
To narzędzie do wyższego poziomu gry. Zanim przesiądzie się na gitary elektryczne warto doszlifować swoje umiejętności na gitarach klasycznych. Zaczęcie nauki od gitary elektrycznej nie musi wcale wiązać się z porażką, jednak ryzyko zaniechania dalszych ćwiczeń w wyniku początkowych problemów (które przechodzi każdy gitarzysta), może spowodować duże koszty. Gitary elektryczne kosztują znacznie więcej niż klasyczne, są one kolejnym stopniem w rozwoju gitarzysty. Dlatego warto zaczynać spokojnie, a nie porywać się z motyką na słońce. Kupno gitary to inwestycja, która szybko się zwróci (w postaci nowych umiejętności), zarówno w krótko, jak i długoterminowym rozrachunku. Zabłyśnięcie przed znajomymi nowymi umiejętnościami pozwoli dodatkowo zapunktować i podrasować swój wizerunek. Na gitary elektryczne przyjdzie czas, opanowanie wpierw tradycyjnego wiosła da niezbędne podstawy do lepszego elektrycznego wyrażenia siebie.
Kupić dopasowaną gitarę
Gitary zarówno klasyczne, jak i elektryczne to szeroka kategoria produktów, w której niezorientowany konsument może szybko się zagubić. Gitary to rozwijające hobby, jednak jak w każdą nową aktywność trzeba na początku zainwestować. Ważnym jest żeby w przypływie zachłyśnięcia nowością nie zrobić zbyt dużych zakupów oraz nie kupić sprzętu, które możliwości nie będzie się w stanie wykorzystać. Nauka gry na gitarze to proces, który powoli postępuje naprzód. Nie warto jest go przyśpieszać tylko starać się we własnym tempie nauczyć czegoś nowego. Na bardziej zaawansowany sprzęt – jak gitary elektryczne przyjdzie czas.