Bardzo często zdarza się, że ludzie popadają w rutynę. Sprowadzają wtedy swoją rzeczywistość do podświadomości. Tzn. wykonują czynności bez zastanowienia, bez namysłu. Bo tak się nauczyli i tyle. A czy zdawałeś sobie sprawę, że jeżeli zmienisz kilka rzeczy z twojej codzienności, możesz wejść na zupełnie innym poziom funkcjonowania. Masz możliwość polepszenia każdego aspektu twojego życia. Wszystko jest w twoich rękach. Zapoznaj się z kilkoma poradami, które mogą Ci w tym pomóc.

Zadbaj o to jak jesz.

To jak jesz bardzo często wpływa na to jak się czujesz. Dlatego zadbaj o to aby twoje pożywienie dostarczało Ci wszystkich niezbędnych składników.

Wprowadź do swojej diety zielone warzywa liściaste, które zawierają ogromną ilość witamin i minerałów. Włącz do swojej diety: jarmuż, szpinak, rukole, natkę pietruszki, cykorie. Nie musisz jeść od razu całego talerza, po prostu spróbuj dodać trochę do swoich posiłków. Dzięki nim twój metabolizm przyśpieszy a twój organizm zacznie tryskać pełnią energii. Zadbaj o to żeby spożywać je po dokładnym umyciu. Nikt by chyba nie chciał znaleźć na swoich liściach błota.

Skorzystaj z aktywności fizycznej.

Nie musisz od razu zapisywać się na siłownię, wydając setki złotych na karnety. Możesz skorzystać z bardziej przyjemnych form ćwiczeń jak: bieganie, pływanie albo rower. Możesz użyć swojego roweru jako środka transportu. Świetnie sprawdzi się jako alternatywa dla samochodu czy autobusu. Na pewno twoje zdrowie na tym skorzysta. 

Jeżeli nie masz wyrobionej kondycji, możesz zacząć spacerować. Kilkadziesiąt minut spaceru dziennie dotleni twój organizm oraz zrelaksuje twój umysł po ciężkim dniu pracy. Możesz zwiedzić okolicę i poznać miejsca, o których nie miałeś pojęcia.

A może medytacja?

Odpoczynek jest tak samo ważny jak wysiłek fizyczny czy dieta. To podczas niego twój umysł i ciało regenerują się. Dlatego zadbaj o wystarczającą jego ilość w ciągu dnia. Może być to cokolwiek co lubisz, ale nie może Cię stresować. Możesz spotykać się z rodzinną lub przyjaciółmi, oglądać zabawne filmiki w internecie lub medytować.

Medytacja pozwoli twojemu ciału na wyciszenie się. Uspokoi się twój umysł a ty poczujesz napływ nowej energii. Na czym to polega? Znajdź wygodne miejsce(najlepiej w pozycji siedzącej), zamknij oczy, i przestań myśleć o czymkolwiek. Wystarczy już kilka minut żeby się wyciszyć. Może wtedy skupić się na swoim oddechu. Robić długie i głębokie wdechy i krótsze wydechy.

Zadbaj o swoje ciało ale także o swój umysł. Zastanów się nad swoją codziennością. Pomyśl co mógłbyś zrobić żeby tobie i innym żyło się lepiej. Powodzenia!