Profesjonalna stylizacja rzęs jest jednym z najczęściej wybieranych zabiegów, które oferują salony i gabinety kosmetyczne. Nic zatem dziwnego, że skoro jest na nie popyt, to w cenie są umiejętności potrzebne do ich wykonywania. Wiele osób pracujących w tej branży poszerza więc swoje kompetencje, zabierając się za naukę sztuki stylizacji rzęs. Droga każdej osoby chcącej wyszkolić się w tej umiejętności, wygląda podobnie – najpierw teoria, potem praktyka a na końcu praca z prawdziwą modelką. Tak więc oprócz osoby, która zechce nas uczyć potrzebna jest też druga, która pozwoli na szlifowanie na sobie tej umiejętności. Oprócz tego potrzebne będzie trochę sprzętu, wśród którego najważniejsza jest główka treningowa do przedłużania rzęs.

Organizacja nauki

Naukę można zacząć prosząc o pomoc kogoś doświadczonego w temacie, ale o wiele lepsze efekty przyniesie zapisanie się na oficjalny kurs szkoleniowy, na którym w zorganizowany sposób przestudiujemy kolejne objętości i długości rzęs. Zachowanie tej kolejności i organizacja nauki w ten sposób jest ważna z prostego powodu – dzięki temu w stosunkowo krótkim czasie kończymy naukę, nie powtarzając na okrągło tych samych czynności.

Przygotowania

Zanim jednak przejdzie się do pracy z żywą modelką czy też nawet główką treningową do przedłużania rzęs, trzeba się nauczyć zupełnych podstaw tego rodzaju zabiegu kosmetycznego. główka treningowa do przedłużania rzęsSkładają się na nie nauka teorii, dokładne zaznajomienie się z produktami kosmetycznymi, sposobem prawidłowego przygotowania miejsca do pracy (w tym przygotowania klientki) oraz intensywne manualne ćwiczenia z pęsetą. W nabieraniu pewności siebie i w szlifowaniu umiejętności pomaga główka treningowa do przedłużania rzęs. Oczywiście, nie zastąpi ona w pełni doświadczenia pracy z żywą osobą, ale stanowi za to doskonałą okazję do bezpiecznych ćwiczeń z różnymi narzędziami. Pomaga to wyrobić w sobie pamięć mięśniową, co jest już niebagatelną i bardzo pomocną w późniejszej pracy sprawą.

Wymagania fizyczne

Być może komuś niewtajemniczonemu wyda się to trochę dziwne, ale praca nad rzęsami jest również wymagająca fizycznie. Niebagatelnemu obciążeniu poddany jest kręgosłup, dużo muszą też znieść nadgarstki. Nadwyrężany bywa też wzrok, dlatego też w miejscu pracy musi być naprawdę dobre oświetlenie. Dobry kurs przygotowujący bierze pod uwagę wszystkie te rzeczy i pokazuje, jak pracować bezpiecznie, wydajnie i zdrowo. Przedłużanie rzęs to rzeczywiście lukratywne i przyjemne zajęcie, ale trzeba pracować z głową – dosłownie i w przenośni. Jeśli szukasz główki treningowej - zerknij tutaj: https://kbarth.pl/product-pol-247-Glowka-do-przedluzania-rzes-zestaw-treningowy.html.