Prysznic to niezmiernie ważna część każdej łazienki. Dzięki niemu możemy szybko się odświeżyć, a w przeciwieństwie do wanny nie rozlejemy wody na podłogę. Stąd coraz większa liczba osób decyduje się na montaż jedynie pryszniców w swoich domach i mieszkaniach, całkowicie rezygnując z wanien. Warto pomyśleć o tym, by kabina prysznicowa była odpowiednio wyposażona. Baterie prysznicowe podtynkowe są jednym ze sposobów poradzenia sobie z tą sytuacją. Dają bardzo duże możliwości, jeżeli chodzi o wybór i dostosowanie do konkretnych potrzeb każdego użytkownika.

Dlaczego podtynkowe są lepsze?

Przede wszystkim wynika to z kwestii wyglądu. Jeżeli nie mamy sterczącego ze ściany kranu, a zamiast tego występuje jedynie gustowny panel, to wchodząc do środka kabiny ulegamy lepszemu wrażeniu wizualnemu. Warto o to wrażenie zadbać, w końcu prysznic bierzemy każdego dnia bądź prawie każdego. Stąd zakup baterii prysznicowych podtynkowych jest ciekawym rozwiązaniem i bardzo dobrym pomysłem, jeśli na kwestiach wizualnych nam zależy. Występuje też aspekt praktyczny. Myjąc się nie zahaczymy ręką o wystające kurki, ponieważ wszystko zabudowane jest tak, że nic nie wystaje ponad powierzchnię ściany. Nie musimy już więc za każdym razem chcąc umyć plecy, obawiać się czy nie zahaczymy czasem ręką o kran. Baterie prysznicowe podtynkowe są też wykonane w taki sposób, że umożliwiają wyprowadzenie wody bezpośrednio pod tynkiem, przez co słuchawka prysznicowa znajduje się w wygodnym miejscu na górze i może działać jak deszczownica.

Czy trudno zainstalować baterię?

Czy trudno zainstalować baterie podtynkowe prysznicowe?Montaż jest bardzo prosty, niezależnie od tego jaką wersję baterii prysznicowej podtynkowej wybierzemy. Wystarczy doprowadzić na miejsce instalacji wodę ciepłą i zimną, a także przewód, który będzie wyprowadzał ją bezpośrednio do słuchawki lub także deszczownicy, jeżeli taką posiadamy. Następnym krokiem jest wykonanie odpowiedniego otworu w ścianie, który nie musi być nadmiernie głęboki. Jeżeli jednak nie możemy tego zrobić, z uwagi na chociażby mieszkanie w bloku z wielkiej płyty, wystarczy tuż za kabiną stworzyć niewielką ściankę oddzielającą. W niej bez problemu umieścimy wszystkie instalacje wodne, a także samą baterię. Nieco więcej miejsca może być potrzebne w momencie, gdy bateria prysznicowa podtynkowa występuje w wersji z automatycznym mieszaczem, który pozwala na ustawienie dowolnej temperatury. Stąd trzeba wziąć pod uwagę taki wariant, gdybyśmy chcieli taki rodzaj baterii posiadać. Jest on bardzo komfortowy w użyciu, ponieważ nie ma możliwości sparzenia się zbyt gorącą wodą.