Wada wzroku może przyprawić o ból głowy. Raz, że gorzej widzimy, dwa, że trzeba wydać pieniądze na wizytę u okulisty i optyka. Można dobrać ładne okulary, ale jeśli jest za gorąco pocimy się na nosie, a za zimno - szkła parują. Co robić?

Wyjściem są soczewki kontaktowe, które odpowiednio dobrane skorygują wadę oraz uwolnią nas od okularów. Soczewki mogą również zmienić kolor oczu na taki, o jakim marzymy. Przed ich zakupem po raz pierwszy konieczna jest wizyta u okulisty, który sprawdzi jakie wartości są dla nas najlepsze, bo wartości dioptrii z okularów nie zawsze mają przełożenie na wartości w soczewkach kontaktowych.

Wygoda, czy cena?

soczewki kontaktoweNa rynku jest wiele rodzajów soczewek kontaktowych. Jakie wybrać? To zależy, czego od nich oczekujemy. Jeśli nie chcemy ich zdejmować na noc przez kilka dni warto wybrać te, które zapewniają jak największy dopływ tlenu do oka. Takie soczewki kontaktowe kosztują więcej, ale przynajmniej mamy pewność, że jeśli jesteśmy w podróży, czy na imprezie oko cały czas pozostanie w dobrej kondycji, nie będzie wysuszone, albo co gorsza zaczerwienione. Wyjściem z sytuacji są soczewki jednodniowe, które nakładamy na dzień i potem po prostu wyrzucamy, ale może to być dość bolesne dla budżetu. Dlatego warto zastanowić się nad na przykład soczewkami kontaktowymi, które posłużą miesiąc i kupić do ich czyszczenia specjalny płyn oraz pojemniczek do przechowywania. Soczewki kontaktowe są niezastąpione przy uprawianiu sportu. Można bez obawy w nich biegać, pływać, chodzić na siłownię, czy inne zajęcia. Przydają się też w czasie wykonywania obowiązków domowych oraz w upalne dni, kiedy temperatura powietrza jest wysoka i na przykład ciężkie okulary, bo korygujące dużą wadę stają się zwyczajnie niewygodne. Dla kobiety znaczenie ma też to, że makijaż jest lepiej widoczny, kiedy nosimy soczewki. Łatwiej jest się umalować i uroda wydaje się być wyraźniej podkreślona właśnie w soczewkach. Oczywiście nie każdą wadę skorygujemy soczewkami. Są takie, które uniemożliwiają ich noszenie, ale w przeważającej większości soczewki kontaktowe jak najbardziej są alternatywą dla okularów. Można je kupić u optyka lub w drogerii. Wszystko zależy od tego jakich potrzebujemy i ile możemy za nie zapłacić.

Zabawa kolorem przyniesie radość

Soczewki kontaktowe są również niezastąpione wówczas, kiedy chcemy trochę się zmienić. Farbujemy włosy i posiadany kolor oczu do nich nie pasuje. Wtedy rozwiązaniem jest zmiana koloru, a umożliwią to właśnie soczewki. Najpopularniejszy w naszej części Europy jest niebieski, ale jeśli chcemy stać się piwnooką brunetką to też jest jak najbardziej możliwe. Zapłacimy więcej, skorygujemy wadę wzroku, ale też będziemy bardziej zadowolone ze swojego wyglądu, jeśli jego retusz jest naszym celem.