Jeżeli lubicie spać na brzuchu i rano po przebudzeniu odczuwacie dyskomfort w odcinku szyjnym kręgosłupa to powinniście rozważyć możliwość zakupu poduszki ortopedycznej.

Czym jest poduszka ortopedyczna?

poduszka do spania na brzuchuPoduszki rehabilitacyjne powoduję, że kręgosłup śpiącego człowieka utrzymuje najwygodniejszą dla niego pozycję przy jednoczesnym zachowaniu jego naturalnej krzywizny. Wspomniane zjawisko pozwala na redukcję napięcia mięśniowego zgromadzonego w naszym organizmie. Efekt relaksacji poszczególnych odcinków kręgosłupa wynika z tego, że dzięki zachowaniu fizjologicznych krzywizn zarówno więzadła, mięśnie jak i same krążki międzykręgowe szybciej zostają odciążone. Reasumując poduszka ortopedyczna ma zagwarantować nam zdrowy sen i relaks kręgosłupa.

Kto powinien używać poduszki ortopedycznej?

Poduszki ortopedyczne mogą być używane przez:

osoby po urazach osoby z bólami kręgosłupa osoby z dyskopatią odcinka szyjnego osoby zdrowe.

W przypadku trzech pierwszych grup poduszka do spania na brzuchu ma za zadanie zniesienie dolegliwości bólowych oraz sztywności mięśni kartu. Poduszka ortopedyczna jest dopełnieniem do rehabilitacji wykonywanej przez fizjoterapeutów lub ćwiczeń wykonywanych w domu. Warto nie rezygnować z niej nawet gdy rehabilitacja dobiegnie już końca. W przypadku osób zdrowych stosowanie poduszki do spania na brzuchu pełni funkcję profilaktyki. Dzięki utrzymywaniu kręgosłupa w fizjologicznej krzywiźnie w trakcie snu wszelkie objawy bólowe oraz towarzyszące im sztywności zostaną zniesione. Stosując poduszkę rehabilitacyjną będziemy budzili się naprawdę wypoczęci. Można ją znaleźć tutaj https://omedika.pl/poduszki-ortopedyczne-do-spania-na-brzuchu-c142.html

Czym kierować się w doborze poduszki ortopedycznej?

Szukając odpowiedniej poduszki do spania na brzuchu powinniśmy mieć na względzie poniższe parametry:

twardość poduszka przeznaczona do spania na brzuchu powinna być bardziej miękka niż poduszki przeznaczone do spania w innych pozycjach kształt w celu odciążenia odcinka szyjnego kręgosłupa zaleca się wybór poduszki o neutralnym kształcie bez tak zwanego garbu ortopedycznego wysokość poduszka dedykowana do spania na brzuchu powinna być możliwe jak najniższa i dobrana adekwatnie do budowy naszego ciała. Osoby o mocnej sylwetce powinny wybrać poduszkę o wysokości maksymalnie 10 cm. W przypadku osób drobniejszych wysokość nie powinna przekroczyć 5 cm.

Poduszka rehabilitacyjna do spania na brzuchu powinna łączyć wszystkie opisane powyżej cechy. Najważniejsze jest jednak to, aby twardość korelowała z wysokością zgodnie z zasadą, że im twardszą poduszkę wybieramy tym powinna być ona niższa.