Solgar to amerykańska marka, zajmująca się produkcją witamin oraz preparatów z minerałami i ziołami. Firma zajmuje się tą działalnością od 1947 roku.  Wszystkie preparaty wytwarza się bazując na najnowszych osiągnięciach naukowych i innowacyjnych technologiach. W portfolio Solgar jest ponad 400 rożnych preparatów. Wszystkie są dokładnie przebadane przez instytut naukowy Solgar Nutrition Research Center. Produkowane witaminy Solgar bardzo dobrze wchłaniane przez organizm ludzki, wykazują pozytywne i widoczne działanie na organizm człowieka. Firma współpracuje z wieloma organizacjami naukowymi. Wszystko to służy trosce o podnoszenie jakości preparatów witaminowych i innych suplementów diety.

Bezpieczne opakowania dla witamin i preparatów Solgar

Każdy preparat Solgar znajduje się w szklanym opakowani (słoiczku) specjalnie przeznaczonym do przechowywania środków farmaceutycznych. Ciemne słoiczki chronią witaminy Solgar i inne preparaty przed szkodliwymi promieniami słonecznymi, ciepłem i wilgocią. Zapewnia to specjalne szkło bezołowiowe, bezwonne, nieporowate, nieługowane. Szklane opakowanie podlega recyklingowi.

Dla jakich grup adresowane są produkty Solgar?

Bogata oferta Solgar adresowana jest niemal do każdego: do dzieci, kobiet w ciąży i karmiących, do kobiet i mężczyzn w różnym wieku, do sportowców, seniorów, do osób, którym zależy na zdrowych włosach, skórze i paznokciach. W ofercie znajduje się również propozycja dla osób dbających o zdrowe stawy, układ kostny i pokarmowy, układ krążenia oraz o odporność. Poza tym wegetarianie i weganie mogą skorzystać  witamin i preparatów, które w swoim składzie nie posiadają składników pochodzenia zwierzęcego (np. żelatyny, wchodzącej często w skład kapsułek). Osoby zmagające się z alergią i będące na diecie bezglutenowej znajdą coś dla siebie w ofercie witaminowej Solgar. Na każdym opakowaniu zamieszczona jest informacja, jakie komponenty alergizujące nie występują w składzie produktów oferowanych przez Solgar. Najczęściej są to:  cukier, sól, skrobia, drożdże, kukurydza, soja, pszenica, produkty – pochodne z mleka, sztuczne konserwanty i substancje barwiące oraz aromaty zapachowe.

Wybrane witaminy w różnej formie (kapsułki, pastylki, bryłki, płyn)

Witamina D3 4000 IU (60 kapsułek) Witamina D3 2200 IU (50 kapsułek) Witamina D3 1000 IU (100 pastylek do ssania) Witamina D3 w płynie 62,5ug / 2500 Witamina C smak pomarańczowy (90 pastylek) Female Multiple witaminy i minerały dla kobiet (60 tabletek) Metylokobalamina (Witamina B12) 1000 mcg (30 bryłek) Wegetariański Kompleks Wieloskładnikowy (90 kapsułek) Marka Solgar to produkty witaminowe i inne suplementy diety o najwyżej jakości, bezpieczne w użyciu, przeznaczone dla różnych grup wiekowych z uwzględnieniem diety (dieta wegańska, bezglutenowa), okresu życia (np. ciąża, karmienie) oraz problemów zdrowotnych (np. alergia). Wszystkie produkty Solgar są hipoalergiczne.