Każda kobieta pragnie wyglądać pięknie i atrakcyjnie. Dlatego wiele z nich decyduje się na różne zabiegi medycyny estetycznej. Popularne są te, których celem jest odmłodzenie skóry. Przede wszystkim na tworzy, dekolcie i dłoniach. Popularnością cieszą się także zabiegi usuwające blizny potrądzikowe.

Zabieg z wykorzystaniem lasera frakcyjnego

laser frakcyjnyCoraz więcej gabinetów medycyny estetycznej oferuje swoim klientom zabiegi z wykorzystaniem lasera frakcyjnego. Podczas zabiegu laser emituje wiązkę dwutlenku węgla, co przyczynia się do regeneracji zniszczonej skóry. Wszystko dzięki temu, że laser frakcyjny wpływa na tworzenie się nowej struktury kolagenu. Dlatego zabieg ten jest szczególnie polecany osobom cierpiącym na różne zmiany skórce oraz posiadającym blizny potrądzikowe. Ważne jest jednak, aby przed zabiegiem odbyć konsultację z lekarzem. Ten zdiagnozuje stan skóry i na tej podstawie stwierdzi, czy zabieg jest wskazany czy być może nie. Lekarz także określi częstotliwość przeprowadzonych zabiegów. Zależy to bowiem od stanu skóry. Sam zabieg jest bezbolesny. Stosuje się bowiem znieczulenie miejscowe.

Wskazania i przeciwwskazania do zabiegu

Jak już wspomniano zabieg z użyciem lasera frakcyjnego wskazany jest dla osób posiadających blizny potrądzikowe. Ale nie tylko. Wskazany jest także dla osób posiadających zmarszczki, skórę zniszczoną przez promienie słoneczne oraz także dla osób posiadających skórę matową, szorstką lub o rozszerzonych porach. Trzeba jednak wiedzieć, że są także i przeciwwskazania do tego zabiegu. Przede wszystkim zabiegowi nie może poddać się kobieta w ciąży lub karmiąca. Poza tym przeciwwskazaniem jest cukrzyca, bielactwo oraz łuszczyca.

Postępowanie po zabiegu

Choć sam zabieg jest bezbolesny, to po jego wykonaniu pacjenta może odczuwać lekki ból. Zwykle trwa to 2-3 godziny. Ból przypomina lekkie oparzenie. Sama skóra w miejscu zabiegu staje się nieco czerwona. Zaczerwienie znika po ok. tygodniu, a skóra nabiera normalnego koloru. Pamiętać należy, aby przed tym czasem nie stosować makijażu. To możliwe jest dopiero w sytuacji, kiedy skóra dojdzie już do siebie. Czas dochodzenia skóry do siebie zależy także od stanu zapalnego jaki był leczony. Im był on większy, tym większe było nasilenie lasera frakcyjnego, a zatem czas gojenia może trwać nieco dłużej.

Zabieg z wykorzystaniem lasera frakcyjnego staje się coraz popularniejszy. Przede wszystkich dlatego, iż cechuje go bardzo wysoka skuteczność. Często jest to jedyna możliwość na regenerację skóry, zwłaszcza kiedy jest ona dość mocno zniszczona.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Zajrzyj tutaj: https://esteticon.pl/oferta/laseroterapia/laser-frakcyjny-usuwanie-rozstepow-zmarszczek-blizn/