Wyposażenie salonu wizażu paznokci powinno charakteryzować się odpowiednim stylem, pasującym do charakteru działalności, ale również funkcjonalnością i wygodą. Wybór stolika wydaje się dość prostym, warto jednak pamiętać o kilku podstawowych kwestiach, które mogą mieć decydujący wpływ na komfort klientów oraz obsługi.

Podstawowe kryteria wyboru stolika

stolik do manicure

Jednym z najważniejszych walorów idealnego biurka jest oczywiście jego dopasowanie do czynności przy nim wykonywanych. Stolik musi mieć odpowiednią wysokość zapewniającą komfort pracy, bez nachylania się, z opcją swobodnego położenia przedramion na blacie. Należy wziąć pod uwagę również szerokość płyty pulpitu stolika. Muszą się na niej zmieścić wszelkie akcesoria (lakiery, lampy, narzędzia) niezbędne do wykonania usługi. Ten ważny element wyposażenia powinien posiadać szuflady, które pomieszczą akcesoria stylistki oraz dadzą swobodny dostęp do wszelkich koniecznych drobiazgów – na wyciągnięcie ręki. Odrębną kwestią jest rodzaj surowca, z którego został wykonany stolik do manicure oraz nawierzchnia wykończenia. Najlepszym rozwiązaniem jest tworzywo łatwe w pielęgnacji, odporne na środki chemiczne i urazy mechaniczne. Trendy panujące w branży kosmetycznej, nawiązują do stylu eko, skandynawskiego, łączą naturalne drewno ze szkłem i ceramiką. Dobrze jest zwrócić uwagę na to, by nawierzchnia była przyjemna w dotyku, gładka i prosta do wyczyszczenia. Stylistki paznokci często mają problem z usunięciem z chropowatego blatu pyłu lub resztek substancji używanych w czasie zabiegów. Praktyczne biurko powinno mieć miejsce do zamontowania oświetlenia i pochłaniacza pyłu. Wymaga to zwrócenia uwagi na przystosowany kształt blatu, jego szerokość. Nowoczesne stoliki posiadają wmontowane urządzenia, co zdecydowanie zwiększa komfort pracy i funkcjonalność mebla.

Stolik idealny – czy taki istnieje?

Szukanie biurka uniwersalnego, kończy się zwykle pójściem na kompromis. Przed podjęciem decyzji o wyborze konkretnego modelu, dobrze jest rozważyć, jakie cechy mebla są najbardziej pożądane. Jasno określone kryteria (wygląd, funkcjonalność oraz rodzaj tworzywa) to droga do wyboru stolika, który doskonale sprawdzi się w nowoczesnym salonie stylizacji paznokci. Ceny tego typu wyposażenia nie są wygórowane. Producenci oferują duży wachlarz różnego rodzaju biurek, co sprawia, że każdy klient może odnaleźć najbardziej satysfakcjonujące rozwiązanie. Stolik do manicure to również produkt chętnie kupowany przez osoby prywatne, jako praktyczny mebel do mieszkania, dzięki czemu oferta producentów poszerzana jest o modele bardziej wszechstronne, służące także jako toaletki i przyborniki.