Manicure hybrydowy to świetny sposób na to, aby cieszyć się pięknymi paznokciami przez długi czas. Będzie on wyglądał bardziej atrakcyjnie, jeśli zdecydujesz się na zdobienia, takie jak kryształki, perełki czy pyłki. Szczególnie te ostatnie cieszą się bardzo dużą popularnością. Sprawdź, w jaki sposób aplikuje się pyłki na hybrydowe paznokcie i przekonaj się, że nie jest to trudne.

Jaki efekt daje pyłek do paznokci?

Pyłki do paznokci

Pyłki do paznokci mają postać drobno zmielonego proszku. Stosowanie go pozwala efektownie ozdobić paznokcie i to w łatwy sposób. Nie musisz mieć artystycznych zdolności, aby zmienić zwykły manicure hybrydowy w małe dzieło sztuki. Co więcej, nie zajmie Ci to dużo czasu. Do wyboru jest kilka rodzajów pyłków, pozwalają one uzyskać różne efekty: syrenkę, holograficzny, kosmiczny, a nawet szmaragdowy. Są one dostępne w wielu kolorach, dlatego bez trudu można je dopasować do swojego manicure. Warto jest przejrzeć ofertę sklepu internetowego https://mylaq.pl/pylki-do-paznokci/ i wybrać coś dla siebie.

Nakładanie pyłku na paznokcie hybrydowe

Jak nałożyć pyłek na hybrydę? Najpierw konieczne jest wykonanie manicure. Pierwszy krok to odpowiednie przygotowanie płytki, a więc zmatowienie jej za pomocą bloku polerskiego i przemycie cleanerem. Następnie należy zaaplikować na płytkę bazę, utwardzić ją w lampie LED lub UV, a później nałożyć odpowiednią ilość warstw lakieru. Tak naprawdę są dwa sposoby na to, jak nałożyć pyłek na hybrydę. Można nanosić go na ostatnią, utwardzoną warstwę koloru, ewentualnie na pierwszą warstwę topu. Zazwyczaj na opakowaniu znajduje się szczegółowa instrukcja, jak ozdobić paznokcie. Możesz wypróbować obie metody i przekonać się, która zapewnia lepszy efekt. Pamiętaj też, że po naniesieniu pyłku na jaśniejszy kolor rezultat będzie delikatniejszy.

Czym nakładać pyłek na hybrydę?

Do naniesienia pyłku na paznokcie przyda się aplikator z odpowiednio wyprofilowaną, miękką gąbeczką (taki jak do nakładania cieni do powiek) lub pędzelek. Oczywiście możesz też nakładać go opuszkiem palca, jeśli ten sposób jest dla Ciebie wygodniejszy - czasami jest to nawet zalecane, np. w przypadku kameleona. Nadmiar pyłku należy usunąć za pomocą szczoteczki, a następnie zaaplikować top, utwardzić płytkę i przemyć cleanerem. Zapewne nie masz już wątpliwości, jak nałożyć pyłek na hybrydę, więc możesz bez przeszkód wypróbować tę metodę zdobienia paznokci. Efekt powinien długo się utrzymać, jeśli właściwie przygotujesz płytkę i zachowasz odpowiedni czas utwardzania wszystkich warstw. Dzięki pyłkom klasyczny manicure hybrydowy stanie się bardziej elegancki - możesz nałożyć go na wszystkie paznokcie lub tylko część, tak naprawdę wszystko zależy od Twojej wyobraźni.