Coraz niższe temperatury nieuchronnie przypominają nam o zbliżającej się zimie. A co za tym idzie – nakładają konieczność zmiany garderoby na cieplejszą. Dotyczy to szczególnie najmłodszych, którzy najbardziej narażeni są na rozmaite infekcje i choroby. Oprócz grubej kurtki, czapki, rękawiczek i szala, musi znaleźć się miejsce na dziecięce buty zimowe. Tylko taki zestaw zapewni maluchom niezakłóconą zabawę na świeżym powietrzu – nawet podczas minusowych temperatur!

Idealne kozaki, czyli jakie?

Zakup dziecięcego obuwia zimowego to nie jest sprawa łatwa, przede wszystkim dlatego, że maluchy nie posiadają jeszcze na tyle rozwiniętych zakończeń nerwowych, aby swobodnie odpowiedzieć, czy dany but jest dla nich dobry, czy nie. Pomocne zatem okazuje się zmierzenie stopy i na podstawie uzyskanych wyników (będących długością wkładki w centymetrach) - dopasowanie odpowiedniego rozmiaru.

buty zimowe dla dzieciIstotną rolę w przypadku dziecięcych butów zimowych odgrywa również kwestia podeszwy. Powinna być gruba, aby izolowała przed zimnym podłożem oraz antypoślizgowa – chroniąca przed upadkami na śliskiej nawierzchni. Sprawą bezsporną jest oczywiście odpowiednie ocieplenie wewnętrzne, w zależności od modelu występujące w formie naturalnego lub sztucznego futerka. Poza tym, idealne kozaki dla najmłodszych powinny być zapinane na rzepy lub zamek oraz elastyczne, aby nie krępowały ruchów dziecka.

Modne dziecięce buty zimowe dla dziewczynki i chłopca

Jeśli chcemy, aby maluch chętnie nosił zakupione kozaki, nie bez znaczenia pozostaje ich kolorystyka i wzornictwo. Małym dziewczynkom do gustu przypadną różowe modele, ozdobione kwiatowymi dekorami, brokatowymi wstawkami czy miłym futerkiem. Z kolei starszym spodobają się fasony z ćwiekami lub perełkami. Dziecięce buty zimowe w chłopięcej odsłonie to głównie kozaki w odcieniach czerni, granatu czy brązu. Swoim uniwersalnym charakterem dopełnią sportowe, jak i eleganckie stylizacje. Najczęściej z wygodnym zapięciem na rzep, z którym poradzą sobie nawet najmłodsi bohaterowie.