Bielizna jest nieodłącznym elementem kobiecej garderoby. Przyjmuje się, że bielizna, zwłaszcza ta noszona na co dzień do pracy, nie powinna być widoczna. Przy wyborze bielizny warto brać pod uwagę również inne kryteria. Najlepiej odwiedzić więc duży, dobrze zaopatrzony sklep z bielizną. Wszystko po to, aby mieć dużą swobodę wyboru.

Dlaczego wygoda jest tak ważna?

Bielizna damskaBielizna damska musi być przede wszystkim wygodna. Żadna przedstawicielka płci pięknej nie będzie bowiem czuła się dobrze mając na sobie niewygodny komplet bielizny. Przy wyborze stanika warto zwracać uwagę na to, aby był on dopasowany do kształtu i rozmiaru naszych piersi. Szczególnie mało komfortowe są zbyt małe staniki, które mogą boleśnie wżynać się w skórę. Nie oznacza to jednak, że zbyt duże staniki są dobrym rozwiązaniem. Biustonosz powinien bowiem unosić piersi i sprawiać, że kobieta będzie czuła się komfortowo. Jeżeli mamy trudność z doborem optymalnego rozmiaru stanika, zawsze możemy poprosić o pomoc doświadczoną brafitterkę. Majtki, zwłaszcza te noszone na co dzień, również powinny charakteryzować się wygodą. Unikajmy więc stringów, których częste noszenie zwiększa ryzyko infekcji intymnych. Dobrze byłoby stawiać na wygodną, przewiewną bieliznę. Nie powinna być ona ani zbyt ciasna ani też zbyt dużych rozmiarów.

Jaki kolor wybrać?

Bielizna damska jest dostępna w rozmaitych kolorach. W sklepach z bielizną nie brakuje jednokolorowych jak i wzorzystych kompletów. To, jaką bieliznę wybierzemy zależy głównie od naszych osobistych preferencji. Należy jednak pamiętać o tym, aby bielizna zakładana do pracy miała stonowany kolor. Jest to szczególnie ważne wtedy, gdy charakter naszej pracy wymaga od nas formalnego stroju. Dobrze jest sięgać po bieliznę w kolorze bieli, czerni oraz nude. Taka bielizna nie będzie widoczna pod ubraniem. Jeżeli zakładamy białą bluzkę, musimy zatroszczyć się oczywiście o to, aby stanik był biały lub cielisty. Jeśli jednak stawiamy na ciemne uniformy, czarny stanik będzie wyborem idealnym. Jeżeli jednak nie idziemy do pracy, możemy pozwolić sobie na większą swobodę przy wyborze koloru bielizny. Możemy sięgnąć po komplet w kolorze różu czy błękitu. Jeżeli poszukujemy czegoś seksownego, może zainteresować nas bielizna damska w kolorze czerwieni czy burgundu. Bardzo dużym zainteresowaniem kobiet cieszy się również wzorzysta bielizna, przypominająca nieco strój kąpielowy. Latem przedstawicielki płci pięknej chętnie sięgają po bieliznę w owocowy lub kwiatowy wzór. Nie mniejszym zainteresowaniem cieszą się również zwierzęce printy.