Czy możemy wyglądać dobrze, gdy nosimy większy rozmiar niż lansowane prze media 36? Oczywiście, że tak. Wystarczy, że będziemy się trzymać kilku podstawowych zasad.

Proporcje i rozmiar

Wiele XL-ek ma problem z doborem odpowiedniego rozmiaru ubrań. Część pań decyduje się na o wiele za duże ubrania. Myślą, że nadmiar materiału ukryje niedoskonałości sylwetki. Nic bardziej mylnego. Ubrania w rozmiarze namiotu tylko optycznie nas powiększą, dodatkowo ukryją atuty naszej figury. 

A może za małe ciuszki? To również nie jest najlepszy pomysł. Za ciasna bluzeczka czy sukienka ujawni każdą nadprogramową fałdkę i ją uwydatni... A zatem jaki rozmiar będzie najlepszy? Wybierajmy lekko dopasowane ubrania, które będą delikatnie opływać nasza sylwetkę. Jeżeli jakaś część garderoby nie leży idealnie, to możemy zainwestować w poprawki krawieckie. Nie kosztują dużo, a my dzięki nim będziemy wyglądać idealnie.

Naszym sprzymierzeńcem jest też dobrze dopasowana bielizna. Jeżeli możemy poszczycić się okazałym biustem, to nie bójmy się inwestować w solidny biustonosz.  Nie tylko podtrzyma on nasze piersi, ale także odciąży kręgosłup i pomoże uwydatnić wcięcie w tali. Na specjalne okazje możemy zdecydować się na bieliznę modelującą, nie jest ona specjalnie ładna i wygodna... Ale w magiczny sposób sprawi, że nasze fałdki znikną, a sylwetka stanie się bardziej opływowa.

Sztuka iluzji

Istnieją też sztuczki, które sprawią, że będziemy wyglądać na szczuplejsze niż w rzeczywistości. Wysokie obcasy, to dobry wybór, ale nosząc większy rozmiar powinnyśmy unikać filigranowych szpilek. Takie buty zaburzą proporcje naszej sylwetki. Zdecydowanie lepiej sprawdzą się buty na solidnym słupku bądź koturnach. Im wyższy obcas, tym szczuplej będziemy wyglądać.  Jeżeli dodatkowo chcemy wydłużyć swoje nogi, to wybierzmy rajstopy bądź spodnie w kolorze naszych butów. Warto też decydować się na monochromatyczne zestawy. To idealny sposób na wydłużenie i wyszczuplenie całej sylwetki.

Dobrze dobrana biżuteria również nam  pomoże. Długie, wiszące kolczyki sprawią, że nasza twarz wyda się szczuplejsza, a szyja smuklejsza. Jeżeli lubimy wisiorki to wybierajmy takie na długim łańcuszku. Zdecydowanie unikajmy na naszyjników, które ściśle przylegają do szyi.

A co z torebkami?  Wszak bez nich nie może się obyć żadna kobieta... Nasza torebka powinna  powinna być duża. Mikroskopijne kopertówki podkreślą naszą solidną sylwetkę. Dlatego zdecydowanie lepiej sprawdzą się torby o większym rozmiarze. Będziemy wyglądać proporcjonalnie i elegancko.