Kiedy przychodzą ciepłe, wiosenne dni, z radością myślimy o zrzuceniu ciężkich, zimowych butów na rzecz lżejszych, wygodnych i przewiewnych. Idealnie sprawdzają się tu klapki. Szczególnie chętnie są wybierane te, które wykonane są z miękkiego materiału, który dobrze chroni stopę i ładnie wygląda można nosić dosłownie wszędzie - w domu, na spacer, do prac w ogrodzie, a nawet do pracy. Popularne Crocsy są zrobione ze specjalnej żywicy zamkniętej komórkowo (croslite). Jej niewątpliwa zaleta to łatwość dostosowania się do stopy, zapewnienie właściwej cyrkulacji powietrza oraz biodegradowalność.

Idealne buty do prac ogrodowych i na działce

Klapki Crocs - idealne do domu, ogrodu i na spacer!Wybierając wygodne buty do prac ogrodowych czy działkowych warto sięgnąć po klapki Crocs. Dostępne modele w wielu wersjach pozwalają dobrać najbardziej właściwą propozycję dla siebie. Obuwie jest miękkie i plastyczne, dzięki temu pozwala na wykonywanie czynności zarówno na stojąco, jak i w pozycji kucznej, czy na kolanach. Trzyma się na stopie przez cały czas. Dzięki specjalnym otworom jakie mają klapki Crocs jest zapewniony odpowiedni przepływ powietrza. Dzięki temu nogi się nie pocą tak szybko jak w innych butach tego typu. Można też wybrać model zakryty, dzięki czemu do środka nie wsypuje się piach, ani nie dostaną rośliny czy żyjątka spacerujące w ziemi. Mocne podeszwy gwarantują zwiększoną odporność na nierówności terenu. Ogromnym plusem jest także łatwość konserwacji i czyszczenia. Wystarczy opłukać po użyciu w ciepłej wodzie a przy silniejszych zabrudzeniach użyć detergentu, nawet zwykłego płynu do naczyń. Przy właściwej pielęgnacji po wysuszeniu buty wyglądają jak nowe.

Buty na ciepłe dni - nie tylko do domu

Klapki Crocs sprawdzą się również na co dzień. Zarówno dzieci, jak i młodzież czy dorośli mogą wybierać z wielu wersji kolorystycznych oraz kształtów. Najbardziej popularne są modele z grubą podeszwą i szeroką częścią przednią. Posiadają również otwory, które wentylują stopę przy każdym kroku. Szczególnie latem, w upalne dni, jest to bardzo ważne. Ten rodzaj obuwia można nosić jako codzienne, do dowolnej stylizacji. Sprawdzi się tak do luźnego, sportowego stylu, jak i do stroju do pracy, gdzie nie jest wymagany dress code. Wybierane są np. przez kucharzy czy osoby pracujące w szpitalach. Pasuje do dżinsów i sztruksów, szortów, ale też spódnic i sukienek. Klapki Crocs z powodzeniem można też zestawić z domowym ubiorem. Są bardzo wygodne i praktyczne na każdej powierzchni. Specjalnie wyprofilowana podeszwa daje stopom maksimum komfortu przy każdym kroku. Nawet przy szybkim poruszaniu się klapki trzymają się stopy, dzięki właściwemu ukształtowaniu.