Kiedy pojawia się temat wesela wiele kobiet myśli przede wszystkim o tym, jaką sukienkę na siebie włożyć. W tym celu udają się do sklepów z odzieżą weselną lub przeczesują Internet w celu znalezienia tej wymarzonej. Poza sukienką ważne są również dodatki do niej, o których większość kobiet zapomina, a stanowią one niezwykle istotny element stylizacji. Przykładem wyżej wspomnianych są niewątpliwie buty. W tym artykule powiemy sobie o tym, jak właściwie zestawić je z sukienką.

Na co zwracać uwagę podczas wybierania odpowiednich butów?

buty na weselePodstawowym kryterium, którym powinniśmy kierować się wybierając buty na wesele jest ich wygoda. Pamiętajmy o tym, że w wyżej wspomnianych będziemy chciały spędzić całą noc i to między innymi tańcząc. W związku z tym niedopuszczalnym jest, aby były zbyt ciasne. Kolejną ważną kwestią jest to, w jakiej porze roku odbywa się wesele. Jeżeli jest to lato, to wystrzegajmy się butów lakierowanych, gdyż nasza stopa może się w nich nadmiernie pocić. To samo dotyczy butów wykonanych z gumy. Poza samym dyskomfortem związanym z potliwością stóp istnieje duże ryzyko, że pojawią się na nich obtarcia.

Jak dobrać buty do sukienki?

Przede wszystkim pamiętajmy o tym aby buty na wesele nie występowały w kolorach, które "gryzą się" z sukienką i torebką. Jeżeli sukienka prezentuje się w ciemnym kolorze lub mocno stonowanym np. w czerni lub odcieniach szarości, wówczas możemy pokusić się o buty w mocnym kolorze. Jeżeli jednak wybieramy sukienkę o dosyć intensywnych barwach miejmy na względzie, aby dobrać do niej stonowane buty w odcieniach czerni, szarości lub beżu. Ponadto ważnym jest to, żeby buty na wesele były gustowne i eleganckie.

Płaskie buty dla wygodnych

Wiele kobiet wprost nie wyobraża sobie sytuacji, w której buty na wesele nie posiadają wysokiego obcasa. Jak się jednak okazuje są również i takie kobiety, które nie wyobrażają sobie, aby go miały. Wszystko to oczywiście kwestia gustu i preferencji, w związku z czym nie warto na ten temat polemizować. Wybierając buty na wesele na płaskim obcasie należy kierować się dokładnie takimi samymi zasadami jak w przypadku butów na wysokim obcasie. Stawiajmy przede wszystkim na wygodę, wybierajmy buty w kolorach, które nie będą 'gryzły się" z kolorem sukienki oraz torebki i pamiętajmy o tym aby były one gustowne i eleganckie. W tej roli sprawdzą się niewątpliwie baleriny, a latem z powodzeniem mogą być to nawet sandały. Należy jednak pamiętać, aby nie przesadzić z ich ekstrawagancją, a postawić jednak na stonowane i klasyczne modele.