Kilkuletnie, żywe i kochające eksperymenty dzieci niekiedy potrafią przyprawić swoich rodziców o zawrót głowy. Dorośli jak wiadomo mają swoje obowiązki i trudno jest niekiedy znaleźć czas oraz inwencję twórczą na organizowanie kolejnych, interesujących i całkowicie nowych dla pociechy zabaw i innych atrakcji. Gdy nasze dziecko chętnie sięga po kredki, farby, ciastolinę, klej, czy też bibułę warto pomyśleć o dodatkowych, profesjonalnie zorganizowanych zajęciach artystycznych. Nasza pociecha wówczas nie tylko pozna nowe techniki kreowania własnych dzieł, ale też jeszcze bardziej rozwinie swoją wyobraźnię i nauczy się więcej cierpliwości.

Duże zestawy malarskie dla dzieci - idealny prezent dla twórczego kilkulatka

Sztalugi

Profesjonalne zestawy malarskie dla dzieci to doskonały pomysł na to, by rozbudzić w dziecku artystyczną duszę i zająć je na dłużej w sposób kreatywny. Takie zestawy składają się z trójnożnej, praktycznej, solidnej i funkcjonalnej drewnianej sztalugi. Należy zwracać uwagę na to, by drewno odznaczało się wysoką jakością, a jego powierzchnia była idealnie gładka, a więc tym samym bezpieczna dla dziecka. Sztalugi powinny umożliwiać swobodne dostosowywanie do wielkości podobrazia lub obrazu z ramą oraz zapewniać ich stabilność. Wysokiej jakości sztaluga jest również z łatwością regulowana w zależności od wzrostu dziecka, a także optymalnie składana na czas przechowywania oraz transportu. W skład zestawu wchodzi najczęściej ponadto rysownica z klipsami oraz wiele, różnorodnych, niezwykle interesujących dla dziecka akcesoriów. Są to między innymi: w pełni bezpieczne dla dzieci farby akrylowe na bazie wody, przynajmniej dwie sztuki płótna malarskiego, pędzle o różnych wymiarach, paletka do mieszania farb, blok rysunkowy oraz kredki.

Kreatywne zestawy dla najmłodszych

Naszego dwulatka rozpiera energia i trudno zainteresować go czymś na dłużej? Zbuntowany maluszek jeszcze nie dorósł do prawdziwych, kreatywnych zestawów, a oddanie farb w jego rączki skończyłoby się zapewne koniecznością remontu mieszkania. Dla najmłodszych dzieci najlepiej sprawdzają się wobec tego drewniane, niskie, dwustronnesztalugi. Po jednej stronie znajduje się czarna tablica kredowa, na której dziecko może tworzyć swoje pierwsze, kolorowe obrazki przy pomocy kredy. Druga strona sztalugi to tablica magnetyczna. Jeśli obawiamy się oddania pisaków w ręce naszej pociechy, ta część tablicy może służyć do komponowania różnych obrazków i wzorów z magnetycznych elementów. Bardzo popularne są również magnetyczne literki i cyferki, które zachęcają naszą pociechę do nauki już od najwcześniejszych miesięcy.  Jeśli jesteście zainteresowani, polecamy przejrzeć ofertę sklepów internetowych, np: https://www.kropkawkropke.com/pol_m_Sztalugi-i-akcesoria_Sztalugi-635.html