Wyobrażasz sobie bezwarunkową miłość? Taką, która nie pozwala jeść ani spać? Miłość, która każe nasłuchiwać odgłosu butów na wycieraczce i dźwięku przekręcanego klucza w drzwiach. Przywiązanie, które sprawia, że jedzenie smakuje inaczej, a kroki, które odchodzą to najgorsze jakie można usłyszeć.

Miłość

adopcja psa

Każdy marzy o takim uczuciu. Miłośnicy psów posiadają na nią prostą receptę - to bycie właścicielem czworonoga. Kudłaty łeb na kolanach, zimny nos dotykający stopy o poranku. Wszystkie małe rzeczy, które sprawiają, że życie razem z psem jest pełne drobnych radości. Jest miejsce, w każdym większym mieście, w którym setki zimnych nosów, dotyka równie zimnych krat. To tam udają się chętni zaadoptować psa. Często wychodzą ze swoim idealnym pupilem, którego wypuścili z betonowego kojca i zabrali do ciepłego domu.

Odpowiedzialność

Jeżeli myślimy o adopcji psa ze schroniska, warto pomyśleć też o naszych najbliższych planach na kolejne 10-15 lat. Jeżeli jest w nich miejsce na psa - świetnie! Możecie razem iść przez życie! Nowy pupil w domu to wielka odpowiedzialność. To też potrzeby i choroby, które dają o sobie znać w najmniej dogodnych momentach. Przed decyzją o wzięciu pupila ze schroniska pomyślmy o wybranym psie, ale też o sobie, bo w chwili adopcji diametralnie zmieni się nie tylko jedno życie.

Rozczarowanie

Adopcja psa rzadko kiedy jest prostą drogą. Często razem z psem adoptujemy jego przeszłość, złe nawyki lub zupełny ich brak, niechęć do wychodzenia na spacery albo strach przed podniesioną ręką. Dlatego warto pamiętać, że wspólne życie z psem ze schroniska może nie być bezproblemowe. Musimy nauczyć naszego nowego domownika zasad, które panują w naszym domu. Dobrze skorzystać w tym celu z rad szkoleniowca i behawiorysty, którzy pozwolą nam zrozumieć naturę psa oraz jego przyzwyczajenia. Jeżeli okaże się, że nasz nowy pupil niszczy buty podczas nieobecności domowników lub ciągnie na smyczy w czasie spacerów, to pamiętajmy, że jest to efekt emocji, z którymi pies sobie nie radzi. Naszą rolą jest nauczenie go spokojnego życia. To prawda, że psy ze schroniska kochają mocniej. Często nie jest to do końca zdrowa miłość, ponieważ to uczucie pełne obaw przed odejściem i chęć przypodobania się. Jednak, gdy już nasz pupil upewni się, że nie porzucimy go tak jak poprzedni opiekunowie, stanie się wspaniałym towarzyszem. Adopcja psa nie jest łatwą decyzją i powinna być starannie przemyślana. Pies, którego adoptujemy ze schroniska jest kolejną rzeczą, w którą się angażujemy, ale dla niego jesteśmy całym światem, dlatego nich to będzie świat, w którym wam obu będzie żyło się dobrze. Informacje można poszukać tutaj https://greypet.com/pl/page/adopcja-psa