Dzień Dziecka zbliża się już wielkimi krokami, dla najmłodszych jest nie lada przyjemności. W przedszkolach i szkołach nie ma lekcji, są wtedy organizowane dla nich zabawy w parkach i na boiskach, a co najważniejsze - dostają prezenty! Sklepy z zabawkami już na miesiąc przed 1 czerwca kuszą promocjami i nowościami, więc wybór prezentu dla dziecka jest naprawdę olbrzymi. Pluszaki, klocki, lalki, samochodziki, gry i wiele innych. Co w takim razie wybrać, aby maluch był zachwycony?

Rozwój umysłu

sklep z zabawkami

Już od kilku lat coraz większą popularnością cieszą się wszelkiego rodzaju gry. Wśród nich na największą uwagę zasługują gry planszowe. Sklep z zabawkami jest doskonałym miejscem, gdzie znaleźć można różnorakie gry planszowe. Najważniejsze by wybrać się do miejsca dobrze wyposażonego, gdzie znajdą się gry, które oprócz waloru rozrywkowego będą odpowiednio rozwijały psychikę dziecka. Warto więc siegnąć po wszelkiego rodzaju gry edukacyjne, których obecnie w sklepach jest coraz więcej i cieszą się dużą popularnością.

Co dla malucha?

Bezpieczeństwo dziecka jest najważniejsze, więc dla najmłodszych brzdąców, którzy radośnie badają świat wszystkimi zmysłami, powinniśmy wybrać zabawkę, która nie będzie stanowiła dla niego zagrożenia. Przykładem takiej zabawki mogą być klocki plastikowe o dużych i solidnych elementach. Nie zmieszczą się do buźki małego badacza, a jednocześnie wytrzymają gryzienie wychodzących ząbków, bycie rzucanymi po pokoju i każde inne psoty właściwe dla tego wieku. Starsze dzieci na pewno docenią bardziej skomplikowane klocki plastikowe, które umożliwią im budowanie statków kosmicznych, całych metropolii, a nawet fantastycznych zamków z sekretnymi przejściami i pułapkami. Sklep z zabawkami to miejsce, gdzie znajdziemy wiele rodzajów klocków.

Dla nastolatków

Większość nastoletnich dziewczyn doceni urok ładnej biżuterii i wcale nie musi to być drogi komplet. Na Dzień Dziecka zdecydowanie wystarczającym podarunkiem będzie coś drobnego, choćby posrebrzane kolczyki o ciekawym kształcie. A dla syna? Wielu chłopców w tym wieku uwielbia gadżety, więc możemy się zdecydować na pójście w tym kierunku i sprezentowanie oryginalnie wyglądającego pendrive'a, albo wytrzymałego etui na telefon. Warto też być na czasie z filmami i zespołami muzycznymi lubianymi obecnie przez nasze nastoletnie dzieci. Interesujący drobiazg zachwyci nawet najbardziej wybrednego fana. Tekst powstał we współpracy z Damizabawki.pl