Mk1 Land Rover Freelander został wprowadzony na rynek w 1997 roku i od razu stał się hitem - został najlepiej sprzedającym się modelem z napędem na cztery koła w Europie, z ponad 540 000 sprzedanymi egzemplarzami w ciągu dziewięciu lat kontynuowania i eksploatacji linii.

Najlepszy samochód terenowy

Mk2 pojawił się w 2006 roku i został uznany za najlepszy samochód terenowy w swojej klasie. Aby poprawić ekologiczne zalety swojego poprzednika, Freelander 2 TD4_e pojawił się w 2009 roku Jako pierwszy SUV z systemem start-stop. Na początku 2011 roku pojawiła się też wersja z napędem na dwa koła. Można więc śmiało powiedzieć, jest to samochód, który nie tylko wstrząsnął rynkiem, ale również w jakiś sposób go odmienił, przynajmniej po części. Land Rover z napędem na przednie koła wydawał się może być nieco kontrowersyjny, ale marka udowodniła, że rozwiązanie takie może być popularne – czego z resztą dowodzi świetna sprzedaż modelu Evoque. Dowodzi tego również popularność części Land Rover. Reszta serii Freelander jest bardziej konwencjonalna, oferując pięć miejsc w kabinie oraz napęd na cztery koła.

Elegancja, styl i siła

Freelander udowodnił, że istnieje rynek dla małego off-roadera z dużej marki i nadal siedzi w czołówce. To nie lada osiągnięcie, ponieważ po Land Roverach oczekuje się, że będą kompetentny zarówno na drodze, jak i na ciężkim terenie, a przy tym pozostanie cichy i stabilny. części land roverTen niezwykły model samochodu cechuje się jazdą wysokiej klasy, zachowując jednak zwinność i wytrzymałość samochodów terenowych. Jeżeli chodzi o części, Land Rover Freelander prezentuje się następująco. Tradycyjna technologia tych silników została sparowana z pojedynczym 2,2-litrowym silnikiem wysokoprężnym z dwoma wyjściami mocy. Standardowo jest montowana sześciobiegowa manualna skrzynia biegów z funkcją Start-Stop, chociaż można zrezygnować z tej opcji w ramach cięcia kosztów nowego samochodu.

Urok Freelandera

Land Rover Freelander ma dość zgrabny kształt, ewoluując i dojrzewając przez cały okres eksploatacji, zamiast poddawać się całkowitym zmianom. Najnowsza seria zmian w 2011 roku zaowocowała przeprojektowanym zderzak przednim, a wygląd grilla zależy od wybranego silnika. Inne zmiany obejmują czarną obwódkę tylnych świateł, nieco większe lusterka boczne oraz szerszą gamę kolorów i wzorów felg i innych aluminiowych części. Land Rover zmienił również wygląd odznaki, która reprezentuje markę samochodu - jest teraz oprawiona w srebro, a nie w złoto. Tylne światła są najbardziej oczywistymi cechami wyróżniającymi najnowszego Freelandera. Efekt ten uzyskały jasne soczewki wewnętrzne i czarna ich obwódka.