Własnoręcznie wykonane produkty są w stanie zachwycić nie jedno oko. Pięknie prezentują się na wystawach, są częścią ubioru, własnoręcznie zrobiona biżuteria pięknie zdobi ciało. Rękodzieło powraca do łask, czego nie da się ukryć. Często jest już nie tylko hobby, ale biznesem, który pozwala dorobić do domowego budżetu, a niekiedy nawet staje się głównym źródłem dochodu. Robótki ręczne mają także wiele innych zalet. Kształtują charakter, uczą konsekwencji oraz cierpliwości, radości z małych rzeczy. Rękodzieło wielu osobom udowadnia również, że można pracować robiąc to co się kocha oraz że praca nie musi być jedynie monotonnym siedzeniem w biurze.

Jak zacząć tworzyć rękodzieło?

filcWiele osób chcących rozpocząć przygodę z rękodziełem, odchodzi od tego pomysłu twierdząc, że nie ma talentu. Jest to jednak jeden z najgorszych pomysłów. Oczywiście - talent jest ważny, ale przecież pierwsze zrobione rzeczy nie muszą od razu trafiać na światowe wystawy. Filc jest materiałem, od którego warto rozpocząć przygodę z ręcznymi robótkami. Filc jest lekki, a co za tym idzie - problemu radzą sobie z nim nowicjusze. Jako jego zalety wymienia się także jego ekologiczny charakter (powstaje z recyklingu poliestrowych włókien) oraz bardzo dużą wytrzymałość. Materiał ten jest odporny na tarcie, dzięki czemu nie podlega szybkiej eksploatacji. Filc bardzo dobrze sprawdza się przy rękodziele także dlatego, że jest miękki w dotyku. Rzeczy z niego wykonane pięknie się prezentują.

Gdzie można kupić niezbędne materiały?

Aby rozpocząć przygodę z rękodziełem, należy zaopatrzyć się w niezbędne materiały. Igły, nitki, cekiny, guziki oraz najlepiej filc, to zestaw idealny na początek. Większość tych materiałów dostępnych jest w pasmanterii, ale otworem stoją także strony internetowe skierowane do pasjonatów rękodzieła. Dobrym pomysłem jest także rozejrzenie się po domowym zaciszu, z pewnością w którejś szafce uda się znaleźć stare guziki od spodni, czy skrawki materiału. Początkowo nie trzeba kupować dużej ilość materiałów. Igła, nitka i filc z pewnością wystarczy. Jeżeli upewnisz się, że jest to zajęcie dla Ciebie - sklepy i strony internetowego staną przed Tobą otworem! Rzeczy w nich dostępne zachwycają do tego stopnia, że nie przejdzie obok nich obojętnie nawet osoba nie zajmująca się rękodziełem. Jeżeli już wiesz jak rozpocząć przygodę z robótkami ręcznymi, jak najszybciej zacznij działać. Z pewnością bardzo szybko okaże się że jest to zajęcie dla Ciebie. Kto wie - może rękodzieło stanie się nie tylko hobby, ale sposobem na życie? Powodzenia!