Telefony są coraz droższe, a co za tym idzie trzeba bardziej o nie dbać. Jeśli wyda się na telefon parę set złotych to potłuczona szybka, aż tak nie boli. Jednak ceny telefonów bardzo mocno poszły w górę i czasami  tej cenie można kupić starszy samochód. Z tego powodu warto do samego telefonu dokupić akcesoria, które to pomogą w odpowiedniej ochronie go przed zanieczyszczeniami i upadkami. W tym tekście zostanie przedstawiony jeden z droższych modeli telefonów, czyli iPhone XR.

Akcesoria do iPhone XR

Dodatki do telefonu można podzielić na dwa rodzaje, czyli takie, które mają za zadanie ochraniać go przed uszkodzeniem, a także takie, które będą dodawały jemu dodatkowego wyglądu i mogą się przydać, podczas wykorzystywania go w różnych sytuacjach. Akcesoria ochronne:

  • szkło hartowane iPhone XR, służy ono przede wszystkim do ochrony wyświetlacza. Warto zainwestować w nie, ponieważ jeśli telefon upadnie to najpierw zbije się szkło ochronne, a dopiero potem może zbić się wyświetlacz. Kwota za jaką można takie coś kupić oscyluje w granicach 50-100 zł.
  • etui i pokrowiec iPhone XR, są to dodatki, które także chronią smartfona przed upadkiem, jednak często robią to znacznie gorzej. Jeśli telefon upadnie pod takim kątem, że najpierw uderzy ekran, a potem etui to niestety ale będzie on zbity.

Dodatki:

  • uchwyt samochodowy, jest najczęściej wykorzystywany przez osoby, które dużo podróżują i potrzebują mieć telefon cały czas pod ręką,
  • naklejki na IPhone XR, dodają walorów pod względem wyglądu telefonu.

Ochrona wyświetlacza

Na rynku można spotkać dwa ochronne wyświetlacze:

  • szkło hartowane iPhone XR,
  • folia ochronna, która jest znacznie tańsza od pierwszej propozycji jednak, także może przez pewien czas spełniać oczekiwania klienta.

Podsumowując, kupując tak drogi telefon jak np. iPhone XR warto zadbać o to, żeby jak najdłużej pozostał w świetnym stanie. Utrzymanie telefonu wpłynie na pewno na jego cenę w przyszłości, jeśli ktoś zdecydowałby się na odsprzedanie urządzenia, a także na samo użytkowanie, ponieważ naprawy pochłaniają dość sporo pieniędzy i czasu. Do zabezpieczeń telefonu można zaliczyć:

  • szkło hartowane iPhone XR,
  • folię ochronną.

Jeśli komuś zależy tylko na ładnym wyglądzie swojego telefonu i nie chce tracić pieniędzy na względy protekcyjne. To może zainwestować w etui, których na rynku jest bardzo dużo i mają one różne wzory i kolory. Mówi się o tym, że etui również może ochraniać ekran telefonu, jednak nie sprawdza się to w każdej sytuacji.