Lato to pora roku, w której serdecznie spędzamy czas na świeżym powietrzu. Cieszymy się, odpoczywamy oraz jemy posiłki. Oraz nie jedynie jemy, lecz także je robimy. Lato nie bez powodu niejednokrotnie nazywane jest czasem grillowym. Przyrządzanie posiłków na żarzących się węglach ma historię starą jak świat. Ludzie nauczyli się tego już parę tysięcy lat temu. Najpierw za przysmak uchodziło wypiekane mięso upolowanych zwierząt. W miarę natomiast, jak rozwijał się jadłospis człowieka oraz rozwijała umiejętność kucharska, na nowym ogniu zaczęto robić jeszcze bardziej wyszukane potrawy. Teraz istnieje mnóstwo różnych rodzajów grillów, ale najpopularniejsze to grille węglowe.

Jaki grill ogrodowy zakupić - grill węglowy

Największą sławą cieszą się grille węglowe. Ich niewątpliwą korzyścią jest z pewnością cena - można je zakupić za małe pieniądze, więc również każdy może sobie na nie pozwolić. Takie rozwiązanie sprawdza się szczególnie, gdy planujemy postawienie grilla oraz poszukujemy grilla przejściowego.

Wybierz grill węglowy

Jakie są najlepsze grille węglowe?Pewnie z owego względu grille węglowe są kupowane przeważnie oraz najchętniej. Wyjątkową popularnością cieszą małe grille przenośne, jakie są proste w eksploatacji, czyszczeniu oraz przewozu. Niewielki grill węglowy można z łatwością pomieścić w bagażniku pojazdu oraz wziąć go ze sobą nad jezioro, pole campingowe lub do znajomych. Małych wymiarów urządzenie sprawdza się również na tarasie czy balkonie. Jedynym minusem niewielkiego grilla jest to, iż pozwala on zrobienie posiłku dla najwyżej paru osób.

 

Odpowiedni grille węglowe powinny mieć nawierzchnię z regulacją dopływu powietrza. Dzięki powierzchni można grillować bez względu na pogodę i stosować różnorodne formy grillowania (grillowanie bezpośrednie oraz grillowanie pośrednia). Pokrywa grilla przeciwdziała również tworzeniu otwartych płomieni, natomiast poprzez to spalaniu potraw. Profesjonalne otwory wentylacyjne w powierzchni gwarantują dopływ powietrza od góry oraz pozwolą na regulację temperatury wewnątrz grilla.

Grill węglowy - co należy wiedzieć?

Standardowe grille węglowe można napotkać w większości ogrodów. Są relatywnie niedrogie oraz łatwo dostępne. Potrawy przygotowywane na naturalnym ogniu mają niepowtarzalny mocny smak, miły zapach oraz charakterystyczną brązową skórę. Do grillowania stosuje się węgiel drzewny czy brykiet. Jedynym zauważalnym „niedociągnięciem” w wypadku grillów węglowych jest stosowanie. Rozpalenie grilla potrzebuje czasu oraz poniekąd również umiejętności. Później – w okresie przygotowywania potraw – należy dbać o zachowanie odpowiedniej temperatury.