Nikt obecnie nie jest w stanie wyobrazić sobie siłowni bez bieżni treningowej. Służy ona rozgrzewce, lecz wiele osób opiera swoje plany treningowe właśnie na bieżni. Jest to również doskonała alternatywa dla biegaczy w okresie jesienno-zimowym, kiedy temperatura i czynniki atmosferyczne nie zachęcają do biegania na dworze. Coraz częściej bieżnia jest również wykorzystywana w naszych domach jako przyrząd, dzięki któremu możemy trenować bez wychodzenia z domu. Sprawdźmy zatem, na co zwrócić swoją uwagę kupując bieżnię treningową.

Nasze cele oraz potrzeby względem bieżni 

Jak wybrać bieżnię treningową?Obecnie na rynku możemy znaleźć prawdziwe zatrzęsienie modeli bieżni treningowych w każdym wariancie cenowym. Dokonując zakupu, warto jednak na samym początku odpowiedzieć sobie na pytanie, do czego bieżnia treningowa ma nam się przydać. Jeżeli wcześniej nie uprawialiśmy sportu. a chcemy zacząć od treningu na bieżni, warto swoją przygodę zacząć od truchtu. Do truchtu najlepsza będzie prosta bieżnia mechaniczna, która charakteryzuje się stosunkowo niską ceną. ale całkiem szeroką funkcjonalnością. Za pośrednictwem takiej bieżni możemy ustawiać zarówno opór. jak i kąt nachylenia bieżni. Jeżeli jednak jesteśmy już zaznajomieni z korzystaniem z bieżni na siłowni, możemy zainwestować w droższą oraz bardziej zaawansowaną bieżnie, jaką jest bieżnia elektryczna, która posiada dużo ciekawych programów, w tym amortyzacyjnych. Programy treningowe to ważna funkcjonalność bieżni treningowej, dlatego przy wyborze urządzenia należy zawsze zweryfikować ich jakość. 

Najważniejszy element każdej bieżni - jak sprawdzić czy jest dla nas odpowiedni? 

Sercem bieżni i jego najważniejszym elementem jest pas. Pas do bieżni różni się w zależności od wybranego modelu. Zaawansowane bieżnie treningowe z wyższej półki cenowej posiadają szerokie i długie pasy, na których możemy czuć się swobodnie. Jeżeli jednak dysponujemy mniejszym budżetem, zawsze możemy skorzystać z bieżni elektrycznej, która posiada właściwości amortyzujące nasz bieg. Jest to szczególnie ważne w momencie, gdy korzystanie z bieżni zalecił nam lekarz w przypadku problemów ze stawami.Wybierając odpowiednią bieżnie dla siebie, należy zawsze zwrócić uwagę na parametry techniczne pasa biegowego. Najważniejsza jest długość pasa, jego szerokość oraz nachylenie. Im większe nachylenie tym większy komfort biegania. Dla osób wyższych rekomenduje się bieżnie wyposażone w długi i szeroki pas. Dzięki temu bieg będzie komfortowy oraz bezpieczny dla naszego zdrowia. Szeroką ofertę pasów do bieżni można znaleźć w sklepie pasydobiezni.pl