Białka Tatrzańska jest jedną z najatrakcyjniejszych w Polsce miejscowości górskich. We wsi działają baseny termalne i kilka ośrodków narciarskich. Atrakcją samą w sobie jest także piękna architektura, reprezentująca tzw. styl zakopiański. Sprawdź, co warto tu zwiedzić i jak znaleźć najlepsze noclegi w Białce Tatrzańskiej. W Białce Tatrzańskiej panują doskonałe warunki do uprawiania sportów zimowych. Dobrze przygotowane trasy narciarskie, kameralne apartamenty w górach, luksusowe hotele i rozbudowane zaplecze gastronomiczne sprawiają, że miejscowość cieszy się bardzo dużą popularnością. Zdarza się, że zimą liczba turystów trzykrotnie przekracza liczbę mieszkańców!

Wyjazd na narty – ośrodki w Białce Tatrzańskiej

W Białce Tatrzańskiej znajduje się kilka ośrodków narciarskich. Dużym udogodnieniem jest możliwość korzystania ze wspólnego karnetu w trzech z nich.

  • Kotelnica Białczańska – to największa stacja narciarska na Podhalu. Kompleks rozciąga się na zboczach Kotelnicy, Jankulakowskiego Wierchu i Wysokiego Wierchu. Łączna długość tras wynosi 14 km, z czego większość stanowią trasy łatwe. Przygotowano również trasy biegowe i snowpark o długości 300 m, dostosowany do potrzeb osób początkujących i zaawansowanych. Na terenie ośrodka znajdują się także regionalne karczmy, szkoła narciarska i wypożyczalnia sprzętu.
  • Wyciągi narciarskie Bania – ośrodek jest bezpośrednio połączony z Kotelnicą. W skład kompleksu wchodzą 4 wyciągi (talerzowe, orczykowy, krzesełkowy). Działają tu lokale gastronomiczne, wypożyczalnia sprzętu, szkoła narciarska i przedszkole narciarskie. Ośrodek został przygotowany z myślą o najmłodszych i o początkujących narciarzach.
  • Kaniówka – to kompleks składający się z wyciągu krzesełkowego oraz 3 wyciągów orczykowych. Znajduje się tu również wypożyczalnia sprzętu narciarskiego, szkółka narciarska oraz punktgastronomiczny.

Baseny Termalne i noclegi w Białce Tatrzańskiej

W miejscowości działa również Terma Białka, czyli kompleks składający się z basenów rekreacyjnych wewnętrznych i zewnętrznych, napełnionych wodą o temperaturze 34-38°C. Ta woda mineralna zawiera m.in. siarczki, magnez, żelazo i potas. Kąpiele w termach pozwalają obniżyć poziom stresu, przyspieszają przemianę materii, stabilizują ciśnienie i poprawiają wygląd skóry. Warto skorzystać z nich w ramach odpoczynku od zimowych szaleństw na stoku i regeneracji zmęczonych mięśni. Dzięki Sun&Snow znajdziesz liczne apartamenty Białka Tatrzańska, w których komfortowo wypoczniesz. Przestronne i nowoczesne pokoje są wyposażone w prywatne łazienki, a niekiedy także balkon i taras, dzięki którym możesz podziwiać piękne górskie widoki!