Jeśli należysz do osób zachwycających się pięknem natury, kochasz kwiaty i uwielbiasz piękne ogrody, z pewnością zainteresuje Cię wpis dotyczący pomysłów na dekoracje do ogrodu. Co zrobić, aby nasz ogród był atrakcyjniejszy i bardziej urokliwy?

Lampiony ogrodowe

Lubicie spokojne, ciche wieczory spędzone w otoczeniu kwiatów i trawy? Z pewnością lampiony ogrodowe zapewnią wam jeszcze większy relaks i odcięcie się od otaczającego nas świata! Lampiony ogrodowe pełnią również funkcję oświetlenia naszego ogródka, na przykład, gdy postanowimy spędzić wspólnie z rodziną czas w naszym ogrodzie.

Stylowa altanka

mieczykiKolejnym z pomysłów na udekorowanie, a zarazem zwiększenie praktyczności naszego mini parku jest postawienie w nim altanki. Miejsce to świetnie sprawdzi się nie tylko podczas niedzielnej kawy w rodzinnym gronie, ale również, gdy będziemy chcieli spędzić czas z naszymi znajomymi podczas małej imprezki.

Wyspa kwiatów

Ciekawym pomysłem jest wybranie kawałka ogrodowej przestrzeni, która będzie naszą małą wyspą, na której zasadzimy kolorowe i różnorodne kwiaty. Stworzenie takiej rabaty doda uroku i zapewni urozmaicenie naszej ogrodowej przestrzeni. Aby wybrać odpowiedni rodzaj kwiatów, warto dowiedzieć się jaki rodzaj gleby posiadamy w ogrodzie i w ten sposób dobrać odpowiednie kwiaty. Jeśli zależy nam na kolorowych kwiatach warto sięgnąć po mieczyki - te długie i kolorowe kwiaty posiadają liczne odmiany, a ich kwiaty występują w wielu kolorach.

Kamienie

Zastosowań kamieni w ogrodzie znajdziemy mnóstwo. Mogą one posłużyć nam do budowy ścieżek, grilla, płotu czy skalniaczków. Innym ciekawym zastosowaniem może być zbudowanie tak zwanego suchego strumyku z kamieni, który uzyska niesamowity urok podczas opadów deszczu. Innym ciekawym, choć lekko zanikającym sposobem dekoracji ogrodu, jest umieszczenie w nim, dużych i masywnych kamieni.

Huśtawka

Kolejną naszą propozycją na dekorację do ogrodu są huśtawki. Te mogą służyć nam na wiele różnych sposobów. Począwszy od miejsca do siedzenia podczas spotkań z rodziną oraz przyjaciółmi, poprzez atrakcję do zabawy dla dzieciaków, kończąc na miejscu, gdzie w spokoju będziemy mogli oddać się refleksom, a urokliwy ogród napełni nas pozytywną energią.

Świece dymne

Ich zastosowanie jest znane chyba każdej osobie. Dym wydobywający się ze świecy powinien przede wszystkim odganiać od nas wszelkie owady. Jednak umieszczone w naszym ogrodzie w przemyślany sposób będą stanowiły ciekawy dodatek dekoracyjny.

Twój ogród zależy od Twojej inwencji i aranżacji, mieczyki i świece to dopiero początek. Warto szukać też różnych sezonowych inspiracji do urządzenia swojego ogrodu, tak aby w każdej porze roku prezentował się wspaniale.