Ogrodnictwo to zajęcie, które sprawia wiele radości. Można go traktować jako pasję albo sposób na życie. Jeśli należy do grona hodowców zarobkowych warto doposażyć się w odpowiednie narzędzia. Jednym z nich jest lampa ogrodowa lumatek z zasilaczem. Ten zestaw to obowiązkowy atrybut każdego profesjonalisty. Dlatego warto z niego korzystać? Jakie możliwości daje stosowanie lampy? Tego dowiesz się z naszego artykułu. 

Zalety i przeznaczenie lampy do oświetlenia roślin 

Jak zapewnić roślinom wzrost w każdych warunkach?Lampa lumatek (dostępna np. na stronie: https://www.top-growshop.pl/pol_m_Oswietlenie_Oswietlenie-CMH-Lumatek-348.html) to rodzaj oświetlenia użytkowego. Jego zadaniem jest stworzenie warunków naturalnych. Dlatego lampa jest wyposażona w świetlówkę o jasnej barwie. Za jej pomocą możemy stworzyć warunki, które przypominają oddziaływanie światła słonecznego. Natężenie jest odpowiednio dobrane pod kątem szybkiego wzrostu rośliny. Należy pamiętać, że natężenie światła można dowolnie regulować. Jeśli hodujesz rośliny cieniolubne możesz nieco zmienić natężenie światła na nieco mniejsze. Stosowanie lampy lumatek pozwala na posiadanie oświetlenia w dni albo miesiące bez słońca. Jak powszechnie wiadomo przełom marca-kwietnia to dobry okres do sadzenia roślin. Jednak na przestrzeni kilku lat możemy zauważyć, że zamiast słońca mamy dni deszczowe. W tym warunkach wzrost jest nieco opóźniony. Nie mówię już o procesie owocowania i dojrzewania. Gdy krzewy, drzewa wydają na świat owoce niezbędna jest energia słoneczna. Owoce bez odpowiedniej ilości słońca stają mało smaczne. Mniej słodkie albo zbyt wodniste wymagają ciągłego dosładzania cukrem, miodem czy bitą śmietaną. Po zastosowaniu lampy możemy przyspieszyć proces owocowania i dojrzewania. Dzięki czemu jakość owoców wzrośnie, a my możemy sprzedawać produkty drożej. 

Zakres techniczny lampy, czyli co profesjonaliści kochają najbardziej 

Lampa posiada regulowany zakres natężenie światła za pomocą elektronicznego panelu sterowania. Urządzenie o napięciu 240 V 50 / 60Hz pozwala na ściemnianie żarówki w trzech poziomach: 80%, 90% i 100%. Regulowane napięcie od 185 do 275V pozwala nam dostosowywać zasilanie pod kątem hodowli. Żarówka jest przystosowana do pracy na wysokich obrotach. Światło słoneczne pozwala na utrzymanie standardowego zakresu temperatur dla roślin. Podczas pełnej pracy lampy w otoczeniu jest 30 stopni. Jeśli chodzi o wydajność światła przy produkcji chlorofilu lumatek może się pochwalić 95% skuteczności. Na wysokich parametrach utrzymuje się także wilgotność podłoża. Wg. producentów żarówka nie wysusza gleby, a utrzymuje wilgoć w glebie na poziomie 90%.