Z wybieraniem sobie odpowiedniego prawnika lub kancelarii prawniczej jest zupełnie tak samo, jak z dokonywaniem wyboru w dowolnej innej branży. Opcji jest mnóstwo, promocji i pakietów również, konkurujące ze sobą firmy na różne sposoby walczą o klienta – można powiedzieć, że to norma. Dlatego też tak ważne jest przeprowadzenie pewnego rekonesansu i rozpoznanie, która z ofert będzie dla nas najbardziej odpowiednia. Bez tego rekonesansu ciężko jest dokonać świadomego wyboru – a wybór nieświadomy to przecież istna loteria. Co jak co, ale spraw prawniczych czystemu losowi zostawić nie możemy, zapoznajmy się dlatego z kilkoma sposobami na to, jak lepiej przygotować się do wyboru prawnika lub kancelarii prawniczej.

Rozmowa kwalifikacyjna

kancelaria gruchaczNajlepszym sposobem na rozpoznanie terenu jest wyruszyć weń. Najpierw należy rozeznać się, jakich prawników oraz kancelarie prawnicze mamy w okolicy i zebrać w ten sposób kilkoro kandydatów. Następnie warto odwiedzić ich strony internetowe. Z reguły jest to pierwsze kryterium wyboru, bowiem dobrze i merytorycznie prowadzona strona kancelarii prawniczej jest istną kopalnią informacji – nie tylko o dziedzinie, jaką się zajmuje, ale również o niej samej. Dlatego, jeżeli strona prawnika lub kancelarii wygląda tak dobrze jak ta – https://kancelariagruchacz.pl/, to można spokojnie założyć, że dany kandydat przeszedł właśnie pierwszą próbę.

Następnie należy przeszukać Internet w poszukiwaniu przewodników lub zestawień prawników. Są one doskonałym źródłem informacji o wielu kancelariach prawnych i jej prawnikach. Takie przewodniki są często używane przez samych prawników przy wyborze talentów prawnych w innej jurysdykcji. Katalogi zawierają podstawowe dane dotyczące praktyki praktycznie każdego prawnika w naszym kraju, a często również szczegółowe biografie zawodowe wiodących prawników i firm w innych państwach.

Rozmowa z innymi prawnikami

Prawnicy znają umiejętności i reputację swoich kolegów po fachu. Adwokaci mogą być w stanie udzielić takich informacji o innym prawniku, których możemy nie znaleźć w katalogu lub w Internecie. Mogą to być informacje na temat etyki adwokata, poziomu kompetencji, zachowania, zwyczajów i reputacji.