Obecnie medycyna jak i także zabiegi medyczne oferowane naprawdę potrafią zdziałać cuda. Jak najbardziej warto z nich korzystać w razie potrzeby.

Co to za zabieg?

Karboksyterapia

Karboksyterapia jest terapią dwutlenkiem węgla. Została zastosowana po raz pierwszy w trzydziestych latach XX wieku. Na samym początku gazowe zastrzyki używane były do leczenia wszelakich zaburzeń krążenia w dolnych kończynach, w niektórych chorobach stawów oraz w niektórych chorobach serca.  czterdziestych latach kardiolodzy francuscy podawali dwutlenek węgla podskórnie w naczyniowych powikłaniach, przy odleżynach oraz w leczeniu owrzodzeń miażdżycowego pochodzenia. Także stosowano kąpiele w nasyconej dwutlenkiem węgla wodzie. Zauważono z czasem, że ten gaz ma naprawdę pozytywny wpływ na samą kondycję skóry. W latach ostatnich karboksyterapia zyskała na popularności w medycynie estetycznej oraz także w dermatologii. Zabieg swoje zastosowanie znajduje także w trychologii, która się zajmuje terapią łysienia oraz także leczeniem chorób skóry naszej głowy.

Na czym konkretnie polega?

Karboksyterapia polega na niczym innym jak na podawaniu dwutlenku węgla podskórnym czy też śródskórnym. Aplikację się wykonuje w formie samych wstrzyknięć przy pomocy naprawdę małej igły. Zabieg sam w sobie znieczulenia nie wymaga. Jest to całkowicie bezpieczna metoda. Nie musimy się obawiać o żadne skutki uboczne. Dwutlenek węgla jest gazem, który naturalnie występuje w organizmie każdego człowieka. Jego kumulacja wywołuje w tkance procesy, które prowadzą do zwiększenia natlenienia obszaru, który poddany został zabiegowi, ponieważ organizm sam w sobie traktuje miejsce to jako niedotlenione. Gdy organizm dąży do zwiększenia podaży tleniu, to poprawia się funkcjonowanie obecnych krwionośnych naczyń, a do tego dochodzi nawet do tworzenia nowych unaczynionych gałązek. Sam wzrost podaży do tkanki powoduje zwiększenie się oksydacyjnego wywołują lipolityczne działanie. Innym skutkiem samego podania dwutlenku węgla jest sama stymulacja syntezy właśnie kolagenu.

Efekty po zabiegu

Zależnie od samej okolicy oraz celu zabiegu efekty widoczne mogą być już po jakiś dwóch zabiegach. Często jednak nawet potrzebna jest seria sześciu zabiegów, a maksymalnie dziesięciu zabiegów. W niektórych wypadkach może to być nawet dwadzieścia zabiegów. W zależności od samych potrzeb zabieg się przeprowadza raz czy też jakieś dwa razy w tygodniu. Trwa on najczęściej o kilku do maksymalnie kilkunastu minut. Gdy się decydujemy na zabieg ten, to powinniśmy jak najbardziej zwrócić uwagę na samo urządzenie do wykonywania tego rodzaju zabiegu. Jeśli jesteś zainteresowany lub chcesz poczytać więcej, koniecznie odwiedź stronę: https://odnovapoznan.pl/karboksyterapia